Koncept pojazdu autonomicznego 360c Volvo Cars: czyli nie lataj, pojedź!


Koncept pojazdu autonomicznego 360c Volvo Cars: czyli nie lataj, pojedź!
2018-10-30
Wyobraź sobie świat, w którym długie podróże mógłbyś odbywać bez konieczności odwiedzania lotnisk. Bez ich tłoku, uciążliwej kontroli bezpieczeństwa, kolejek i ciasnych kabin samolotów…
Przeczytaj również:
Zamiast tego mógłbyś zamówić wygodną kapsułę pierwszej klasy, która podjedzie pod Twój dom i wygodnie zawiezie Cię bezpośrednio pod drzwi Twojego celu podróży. Czy nie jest to kusząca wizja?

Właśnie dziś taką koncepcję zaproponowała firma Volvo Cars, która w szybkich, elektrycznych, autonomicznych pojazdach upatruje realnej alternatywy wobec przelotów pasażerskich na krótszych dystansach. W takiej wizji firma Volvo upatruje duży potencjał wzrostu, chcąc przejąć cześć klientów lotniczych. Ten rynek wart jest na całym świecie wiele miliardów dolarów.

Podstawą tej idei jest pojazd nazwany 360c. To autonomiczny, elektryczny pojazd, który ma się obyć zupełnie bez kierowcy. Mimo niewielkich zewnętrznych rozmiarów, jego kabina jest bardzo przestronna. To zasługa braku kokpitu, kierownicy, czy silnika spalinowego. Wnętrze może być zabudowane dwoma lub trzema rzędami siedzeń.

Model 360c został przygotowany pod kątem czterech możliwych wariantów podróży. Pierwszy z nich to wersja sypialna do podróży nocą. Drugi to mobilne biuro połączone ze światem z systemami i ekranami ułatwiającymi przeprowadzenie prezentacji, czy odbywanie telekonferencji. Trzeci tryb to salon. Czwarta opcja to rozrywka.

Wraz z tą koncepcją Volvo postuluje także wprowadzenie globalnego standardu w ramach którego pojazdy autonomiczne mogą komunikować się ze wszystkimi pozostałymi użytkownikami dróg.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl