W USA Volvo stawia na kombi


W USA Volvo stawia na kombi
2019-09-30
Wydawałoby się, ze w czasach galopującego wzrostu popularności SUV-ów i crossoverów klasyczne kombi są bez szans .Tymczasem w USA połowa obecnych na rynku modeli Volvo to samochody o właśnie takim nadwoziu.

W ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaż kompaktowych crossoverów w USA wzrosła o 75%, a SUV-ów o 71%. Co jednak najciekawsze, najnowsze trendy pokazują, że czwartym pod względem dynamiki wzrostu popularności segmentem są pojazdy kombi. Zainteresowanie nimi na przestrzeni lat nasiliło się o 29 proc. To nie tylko kwestia powrotu do łask tego klasycznego rodzaju nadwozia, ale i kształtowania rynku przez Volvo.


W Stanach Zjednoczonych na próżno można byłoby szukać drugiej marki, która w tak zdecydowany sposób postawiłaby na kombi. Aż 45 proc. amerykańskiej oferty Volvo to właśnie samochody kombi. Modele V60 i V90 występują nie tylko w podstawowej wersji, ale i w odmianach Cross Country. Co prawda nie są to całkiem odrębne modele, ale w konsekwencji należy uznać je jako kolejne oferty skierowane do klientów.

Do tych czterech aut na rynku amerykańskim dołączają SUV-y XC90, XC60 i XC40 oraz sedany - S90, a także S60. W 2018 r. Volvo sprzedało w USA 6988 samochodów typu kombi. W tym roku Szwedzi ostrzą sobie zęby na pobicie kolejnego rekordu globalnej sprzedaży aut Volvo. Lasyczne kombi będą miały w tym swój znaczący udział.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl