Cobain, Bowie, Moore – jakie gwiazdy jeździły Volvo?


Cobain, Bowie, Moore – jakie gwiazdy jeździły Volvo?
2018-04-27
Ostatnio na aukcji sprzedano Volvo 262C, które należało do Davida Bowie’go. Samochód osiągnął cenę 195 000 dolarów, znacznie wyższą od pierwotnie przewidywanej.
Przeczytaj również:
To świetna okazja, by przypomnieć jacy inni wybitni artyści jeździli w przeszłości autami tej marki. Niektóre nazwiska na tej liście są sporym zaskoczeniem.

Volvo od Sturdusta


Bowie był postacią absolutnie nieszablonową, podobnie jak jedno z jego aut. Model 262C dostarczono mu w 1981 roku. Pojazd służył mu w jego szwajcarskiej posiadłości i był używany okazjonalnie. Po 36 latach licznik wskazywał przebieg zaledwie 53 000 km. Zdjęcia wnętrza samochodu, udostępnione przez dom aukcyjny, wskazują na świetny stan tego egzemplarza. Model 262C był samochodem z innej planety, dokładnie tak, jak jego sceniczne alter ego – Ziggy Stardust. Powstało niewiele ponad 6600 sztuk tych niecodziennych coupe. Designem zajęli się Szwedzi, produkcją… Włosi. Wóz zjeżdżał z taśm produkcyjnych Bertone w Turynie. Volvo artysty ma czarny lakier, jasną skórzaną tapicerkę i zostało wyposażone w fabryczny zestaw audio.

Ikona grunge’u w kanciastej 240-tce


Lider kultowego zespołu sceny Grunge’owej znany był z rock’n’rollowego trybu życia. Niewiele osób wie, że nie lubił łamać przepisów drogowych, nie przekraczał dozwolonej prędkości i był ostrożnym kierowcą. Sprawił sobie samochód kierując się jego wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dziś model 240 budzi u hipsterów najszczersze pożądanie. Na początku lat 90. był to zwykły samochód. I właśnie taki pojazd spokojnie krążył w deszczowym Seattle z zupełnie niezwykłym kierowcą za jego sterem.

Święty w P1800


Nigdy wcześniej, ani później nie pokazano na ekranie żadnego Volvo z takim wdziękiem, jak miało to miejsce w serialu „Święty”. Serial kręcono na początku lat 60-tych , ale jego sława przetrwała kilkadziesiąt lat. Co ciekawe odtwórca głównej roli, wcielił się później kilkukrotnie w rolę brytyjskiego szpiega Jej Królewskiej Mości, co sprawiło, że wiele osób błędnie sądzi, że model P1800 też w tym filmie zagrał. Mylące mogło być także to, że sam Moore prywatnie przez wiele lat jeździł tym samochodem.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl