Apple CarPlay w samochodach Volvo


Apple CarPlay w samochodach Volvo
2017-12-03
System multimedialny w samochodach Volvo pozwala na integrację ze smartfonem. Oprócz możliwość połączenia prze Bluetooth jest też opcja skorzystania ze specjalnego interface'u. W przypadku telefonu iPhone jest jest Apple CarPlay.
Przeczytaj również:

Apple CarPlay to prosty i wygodny sposób na korzystanie z aparatu iPhone w samochodzie. Pozwala sterować funkcjami smartfonu za pośrednictwem ekranu dotykowego na desce rozdzielczej, przycisków na kierownicy lub poleceń głosowych systemu Siri.

Można aktywować standardowe aplikacje, rozpoznawane przez system operacyjny Apple, by wysyłać wiadomości SMS, telefonować, słuchać muzyki, uruchomić nawigację. By korzystać z innych aplikacji, jak Spotify lub Podcasty, niezbędne jest ich pobranie na aparat iPhone.

Dzięki funkcji komunikacji głosowej Siri kierowca może w całości skoncentrować swoją uwagę na drodze. Siri nie tylko odczyta na głos wiadomości SMS,  ale wybierze też numer, jakiego zażąda kierowca wydając polecenie głosem. Podobnie można korzystać z mapy - wystarczy podać cel podróży na ekranie dotykowym lub powiedzieć  Siri dokąd ma wskazać drogę.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl