InfoMoto

Artykuły prasowe

GEFCO organizuje przejazd pociągu blokowego z Wuhan do Francji

2020-06-29

GEFCO przetransportowało 500 ton ważnych części motoryzacyjnych z Wuhan w Chinach do Francji. Transport został zrealizowany przy użyciu jednego z pierwszych pociągów blokowych, które wyruszyły z Wuhan po wybuchu światowego kryzysu COVID-19 i wstrzymaniu wielu operacji logistycznych.

więcej »
Polski startup MultiWash rozpoczął ekspansję na rynki CEE

Polski startup MultiWash rozpoczął ekspansję na rynki CEE

2020-06-29

MultiWash to pierwszy na świecie B2B marketplace, oferujący dostęp do sieci myjni samochodowych w formie subskrypcyjnej. Powstały 3 lata temu startup zrzesza 550 ręcznych myjni samochodowych w całej Polsce.

więcej »

Robert Erni nowym CFO Dachser

2020-06-24

Dachser, międzynarodowy operator usług logistycznych, wyznaczył nowego członka zarządu odpowiedzianego za finanse. Z dniem 1 stycznia 2021 r. Szwajcar Robert Erni przejmie stanowisko od Burkharda Elinga, który stanie na czele firmy rodzinnej.

więcej »

Nowy model hulajnogi EES71 PRIME3 z myślą o wysokich osobach

2020-06-24

Hulajnogi elektryczne to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób chcących szybko przemieścić się z miejsca na miejsce.

więcej »

Składany skuter elektryczny Blaupunkt ERL814 z aplikacją mobilną

2020-06-23

Skutery elektryczne to idealne rozwiązanie dla nie tylko mieszkańców dużych, zatłoczonych miast.

więcej »
EFL: Czym jest samochód dla różnych pokoleń Polaków?

EFL: Czym jest samochód dla różnych pokoleń Polaków?

2020-06-22

Według starszych pokoleń kierowców auto powinno być przede wszystkim praktyczne i niezawodne. Młodsi wolą za to, by było wygodne i… dobrze brzmiało. Temu, jak z wiekiem zmieniają się nasze preferencje oraz spojrzenie na cztery kółka, w swoim nowym badaniu przyjrzał się Europejski Fundusz Leasingowy.

więcej »
Komunikacja zbiorowa ucierpi przez wirusa. Samochody wracają do łask

Komunikacja zbiorowa ucierpi przez wirusa. Samochody wracają do łask

2020-06-22

Jedna trzecia Polaków, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy latali samolotem, uważa, że rynek lotniczy przez lata nie wróci do sytuacji sprzed pandemii. Ankietowani deklarują także rzadsze podróże samolotem niż dotychczas – wynika z badania IBRIS na zlecenie Portu Lotniczego Lublin.

więcej »

Dachser Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

2020-06-19

Dachser Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2 200 mkw. Znajduje się w nim krajowe biuro Dachser Polska oraz strykowski oddział firmy.

więcej »

W CUK Ubezpieczenia do OC samochodu OC w życiu prywatnym za symboliczną złotówkę

2020-06-18

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym nie jest ubezpieczeniem, po które Polacy sięgają w pierwszej kolejności. Warto się w nie jednak zaopatrzyć, zwłaszcza, że w tym miesiącu w ofercie CUK Ubezpieczenia do obowiązkowego OC pojazdu ochrona w życiu prywatnym to tylko 1 złoty.

więcej »

Darmowe webinarium Kuehne+Nagel: Incoterms 2020

2020-06-17

Warunki handlowe Incoterms to temat kolejnego, bezpłatnego webinarium organizowanego przez firmę Kuehne+Nagel w Polsce.

więcej »

Trendy w e-pojazdach, a wymogi projektu ustawy o urządzeniach transportu osobistego (UTO)

2020-06-16

Najnowszy projekt ustawy dotyczącej urządzeń transportu osobistego napędzanych silnikiem elektrycznym zrównuje e-hulajnogi z rowerem. Uwagi są przyjmowane do 15 czerwca 2020. Osoba poruszająca się na nich musi korzystać z drogi lub pasa przeznaczonego dla jednośladów. Na jakie e-pojazdy warto teraz

więcej »
Polski startup MultiWash zadba o czystość firmowej floty i… pozwoli zmniejszyć zużycie wody

Polski startup MultiWash zadba o czystość firmowej floty i… pozwoli zmniejszyć zużycie wody

2020-06-16

Ekologia odgrywa coraz większą rolę i jest ważna przy podejmowaniu codziennych decyzji przez Polaków. Świadomość problemów ekologicznych ma ponad 80 procent rodaków, a co trzeci – stara się na co dzień oszczędzać wodę.1 Polski startup MultiWash pomaga zadbać o czystość pojazdów firmowych, a także zmniejszyć zużycie wody potrzebnej do ich mycia. MutliWash to

więcej »

Dachser inwestuje 22,5 mln euro w Norymberdze

2020-06-12

Operator usług logistycznych Dachser inwestuje w swój oddział w Norymberdze, rozbudowując o ponad 5,2 tys. mkw. terminale przeładunkowe. Oprócz tego firma powiększa biuro o 1,2 tys. mkw. i parking dla ciężarówek oraz pojazdów służbowych. Dachser zainwestował w projekt 22,5 mln euro.

więcej »

Dachser Polska ze stałymi połączeniami do Moskwy, Kaliningradu i Niżnego Nowogrodu

2020-06-04

Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoją sieć Cargoplus, czyli połączeń drogowych do Rosji, ze względu na rosnące zainteresowanie unijnych eksporterów tym kierunkiem.

więcej »

Elektromobilni naładują bezgotówkowo auta w GreenWay w ramach usług Mondial Assistance

2020-06-03

Mondial Assistance pomoże swoim klientom posiadającym auta elektryczne, gdy wyczerpie się im bateria w pojeździe.

więcej »

Wyszukiwarka:

Ostatnio dodane artykuły:

Grupa Krotoski wyróżniona przez Volkswagen Financial Services Grupa Krotoski wyróżniona przez Volkswagen Financial Services
Podczas uroczystego Spotkania Dealerów Grupy TOP 2025, organizowanego przez Volkswagen Financial Services, Grupa Krotoski zajęła drugie miejsce w kategorii „Największy flotowy wolumen finansowy 2025 roku”.

EcoGun ACE pro usprawnia przemysłową aplikację farb EcoGun ACE pro usprawnia przemysłową aplikację farb
Dürr wprowadza na rynek nową generację swoich niskociśnieniowych pistoletów natryskowych.

Dokąd sztuczna inteligencja może zaprowadzić przemysł motoryzacyjny? Dokąd sztuczna inteligencja może zaprowadzić przemysł motoryzacyjny?
Rozmowy o sztucznej inteligencji w motoryzacji często kojarzą się z samochodami autonomicznymi. Tymczasem to zakulisowe zastosowania AI – od projektowania i diagnostyki po doświadczenie kierowcy i strategię operacyjną – okazują się znacznie bardziej przełomowe.

Dlaczego ciężarówki robią większe przebiegi niż samochody osobowe?
Silniki pojazdów ciężarowych są projektowane i eksploatowane inaczej niż jednostki w samochodach osobowych. Efekt? Przebiegi liczone w setkach tysięcy, a często milionach kilometrów – przy kontrolowanych kosztach serwisu i przewidywalnym TCO.

Nowe Audi Q3 2025: kompaktowy SUV premium trzeciej generacji w ofercie Grupy Krotoski Nowe Audi Q3 2025: kompaktowy SUV premium trzeciej generacji w ofercie Grupy Krotoski
Grupa Krotoski, autoryzowany dealer marek Volkswagen Group, w tym prestiżowego Audi, prezentuje trzecią generację Audi Q3 – kompaktowego SUV-a premium, który od 2011 roku zdobył zaufanie ponad dwóch milionów kierowców na całym świecie.

Grupa Krotoski partnerem 10. Łódzkiego Biegu Trzech Króli Grupa Krotoski partnerem 10. Łódzkiego Biegu Trzech Króli
Grupa Krotoski została partnerem 10. edycji Łódzkiego Biegu Trzech Króli – jednego z najbardziej rozpoznawalnych zimowych wydarzeń sportowych w regionie.

Cary Group wkracza na polski rynek w partnerstwie z firmą Szybex
Cary Group, europejski lider w zakresie usług naprawy i wymiany szyb samochodowych (NWSS), podpisał umowę dotyczącą nabycia części udziałów w firmie Szybex, jednym z wiodących specjalistów w branży w Polsce.

Czy samochody „made in China” już zdominowały globalny rynek? Nowy raport EFL Czy samochody „made in China” już zdominowały globalny rynek? Nowy raport EFL
Chińskie auta przestały być kojarzone z niską jakością i stały się poważnymi rywalami dla dotychczasowych potęg motoryzacyjnych. Dziś Chiny są największym na świecie producentem i eksporterem samochodów osobowych. Ekspansji samochodów z Państwa Środka – także w Polsce – przyjrzała się marka EFL.

Zimowy refleks  – jak się przygotować i reagować w trudnych warunkach na drodze Zimowy refleks – jak się przygotować i reagować w trudnych warunkach na drodze
Pierwsze przymrozki sygnalizują jedno: czas przestawić się na zimowy styl jazdy.

Bez stresu i papierologii: elastyczny zakup auta dla przedsiębiorców jest możliwy Bez stresu i papierologii: elastyczny zakup auta dla przedsiębiorców jest możliwy
Firmy coraz częściej oczekują prostych, cyfrowych i elastycznych form finansowania samochodów. Jak wynika z badań[1], osoby ubiegające się o kredyt lub leasing najczęściej wskazują trzy bariery. Jakie elementy procesu finansowania Klienci oceniają jako najbardziej frustrujące?

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

Grupa Krotoski partnerem 10. Łódzkiego Biegu Trzech Króli Grupa Krotoski partnerem 10. Łódzkiego Biegu Trzech Króli
Grupa Krotoski została partnerem 10. edycji Łódzkiego Biegu Trzech Króli – jednego z najbardziej rozpoznawalnych zimowych wydarzeń sportowych w regionie.

Nowe Audi Q3 2025: kompaktowy SUV premium trzeciej generacji w ofercie Grupy Krotoski Nowe Audi Q3 2025: kompaktowy SUV premium trzeciej generacji w ofercie Grupy Krotoski
Grupa Krotoski, autoryzowany dealer marek Volkswagen Group, w tym prestiżowego Audi, prezentuje trzecią generację Audi Q3 – kompaktowego SUV-a premium, który od 2011 roku zdobył zaufanie ponad dwóch milionów kierowców na całym świecie.

Wolt stawia na zeroemisyjne dostawy w Polsce
Wolt podkreśla postępy w Polsce w kierunku czystszych i bardziej zrównoważonych dostaw. W ciągu ostatnich 12 miesięcy (lipiec 2024 – lipiec 2025) aż 31,57% wszystkich dostaw realizowanych przez Wolt w Polsce odbyło się przy użyciu pojazdów niskoemisyjnych – czyli rowerów lub pojazdów elektrycznych.

PETRONAS Urania – nowe oleje dla pojazdów użytkowych
Marka znana z Formuły 1 zaprezentowała nową linię olejów silnikowych PETRONAS Urania. Rozwiązanie stworzone z myślą o transporcie, stojącym dziś przed ogromnymi wyzwaniami. Polska, jako jeden z największych rynków pojazdów ciężarowych w Europie, odgrywa w tym procesie kluczową rolę.

Dlaczego ciężarówki robią większe przebiegi niż samochody osobowe?
Silniki pojazdów ciężarowych są projektowane i eksploatowane inaczej niż jednostki w samochodach osobowych. Efekt? Przebiegi liczone w setkach tysięcy, a często milionach kilometrów – przy kontrolowanych kosztach serwisu i przewidywalnym TCO.

więcej »

Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito