Skoki spadochronowe w tandemie – podniebna przygoda, której szybko nie zapomnisz!


Skoki spadochronowe w tandemie – podniebna przygoda, której szybko nie zapomnisz!
2017-07-06
Nie boisz się wysokości? Lubisz buzującą adrenalinę? Chcesz zrobić coś jedynego w swoim rodzaju? Skocz ze spadochronem! Teraz, żeby to zrobić, nie musisz wcale uczestniczyć w specjalnym szkoleniu spadochroniarskim. Wystarczy, że zdecydujesz się na skok tandemowy!

Tandemowe skoki spadochronowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To doskonała propozycja przeznaczona dla tych, którzy chcą poznać emocje towarzyszące skokom bez potrzeby specjalnych szkoleń, badań lekarskich czy treningów. W skoku tandemowym biorą udział dwie osoby – pierwsza z nich to pilot tandemu, który odpowiada za kwestie techniczne, natomiast druga to pasażer, którym możesz zostać również ty.

Przeczytaj również:

Jak skacze się w tandemie?

Skoki spadochronowe w tandemie to bezpieczna forma rekreacji. Odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora i wykorzystują specjalne wyposażenie. Pilot, którym jest wykwalifikowany instruktor, połączony jest z pasażerem specjalną uprzężą tandemową. Na plecach pilota znajduje się plecak ze spadochronami – głównym i zapasowym, a także automatem spadochronowym, czyli urządzeniem elektronicznym, które w razie potrzeby potrafi otworzyć spadochron zapasowy.

Aby wziąć udział w skoku tandemowym, nie musimy uczestniczyć w kursie spadochronowym – otrzymamy tylko kilka wskazówek przed samym skokiem. Skoki odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku wpływa na tak zwane swobodne spadanie – to spadanie bez otwartego spadochronu, dlatego możemy wtedy poczuć, jak to jest, gdy lecimy w kierunku ziemi bez żadnych ograniczeń. W przypadku skoku z 3000 metrów czas swobodnego spadania to 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to 60 sekund.

Gdy uczestnicy skoku osiągną odpowiedni pułap, wtedy pilot otwiera spadochron i następuje około 5-minutowe opadanie w kierunku trawiastego lądowiska. Lądowanie jest miękkie, dlatego nie musimy obawiać się o żadne urazy.

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Zasadniczo skoki tandemowe są przeznaczone dla każdego, kto ma na tyle odwagi, aby zrobić krok w przestworza. Mogą skakać zarówno dorośli, jak i osoby poniżej 18. roku życia po przedstawieniu zgody rodziców lub opiekunów.

Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych to masa ciała wyższa niż 100 kilogramów, a także takie dolegliwości jak epilepsja, cukrzyca, ciężkie schorzenia kręgosłupa, nieleczone nadciśnienie i niewydolność oddechowo-krążeniowa, choroby psychiczne.

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?

Wbrew pozorom, ceny wcale nie są bardzo wysokie. Za podstawowy skok odbywający się z wokoło 3000 metrów zapłacimy około 550 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów – około 700 złotych. Możemy też zdecydować się na wykupienie pakietu z filmowaniem i fotografowaniem, aby uzyskać niesamowitą pamiątkę. To dodatkowy wydatek około 250 złotych. Ośrodki organizujące skoki spadochronowe mają też wiele promocji dla swoich klientów, dlatego możemy zapłacić jeszcze mniej.

Na skoki spadochronowe zaprasza działający we Włocławku Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Swoje skoki organizuje również w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim oraz w Gliwicach. Więcej informacji znajdziesz już teraz pod adresem: skydive.pl.

Nadesłał:

infomoto

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl