SunSol i Miasto Gdańsk zapraszają na Dzień Elektromobilności


SunSol i Miasto Gdańsk zapraszają na Dzień Elektromobilności
2021-09-15
W najbliższą sobotę, 18 września na gdańskiej Ołowiance, odbędzie się Dzień Elektromobilności, zorganizowany przez firmę SunSol i Miasto Gdańsk. Celem wydarzenia jest promowanie ekologicznych środków transportu i zmniejszanie dzięki nim śladu węglowego.

Od samochodów elektrycznych, przez stacje ładowania pojazdów aż po urządzenia transportu osobistego

W celu umożliwienia odwiedzającym zapoznania się z urządzeniami oraz zagadnieniami z obszaru elektromobilności, organizatorzy wydarzenia zaplanowali kilka specjalnych stref. Wśród nich znajdzie się duża, wystawowa strefa aut elektrycznych, w której znajdą się e-pojazdy od trójmiejskich przedstawicieli branży automotive – Porsche Centrum Sopot, BMG Mercedes Goworowski, BMW Bawaria Motors Gdańsk, Kia Interbis Gdańsk, Motor Centrum i British Automotive Gdańsk. Toyota Motor Poland zaprezentuje w niej także swój model auta z napędem wodorowym. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się również z rozwiązaniem od firmy Fronius – domową ładowarką do samochodów elektrycznych Wattpilot oraz stacje ładowania od Greenway. 

Przewidziano również specjalną strefę dla fanów urządzeń transportu osobistego (UTO), w której, dzięki firmom Tier i Electofun, w specjalnie wyznaczonej przestrzeni, przetestować będzie można elektryczne hulajnogi i rowery, a także strefę dla najmłodszych. Odbędą się w niej związane z ekologią i elektromobilnością warsztaty, gry i zabawy dla dzieci. 

Prelekcje i dyskusje o elektromobilności

Uczestnicy wydarzenia, chcący zgłębić wiedzę na temat elektromobilności, będą mogli wziąć udział w prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych, które poprowadzone zostaną przez ekspertów z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Wydarzenie poprowadzi Adam Kornacki – znany polski kierowca wyścigowy i dziennikarz motoryzacyjny. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dominika.baranowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl