Skok spadochronowy bez szkolenia? Postaw na tandemy!
Skakanie ze spadochronem może wydawać się rozrywką tylko dla wybranych. Jednak obecnie coraz częściej decydują się na nią także ci bez przeszkolenia. To możliwe za sprawą skoków tandemowych, które pozwalają niemalże każdemu z nas zaznać tych samych emocji, które towarzyszą profesjonalnym skoczkom.
Skoki w tandemie, które nazywane są też skokami zapoznawczymi, dostępne są również w Polsce. Możemy skorzystać z nich w różnych ośrodkach spadochroniarskich oraz szkolenia lotniczego. Wystarczy tylko, że wykonamy wcześniejszą rezerwację przez internet na najbardziej dogodny dla nas termin, a następnie stawimy się w bazie, by rozpocząć swoją przygodę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Jak skacze się w tandemie?
Do skoku spadochronowego w tandemie nie musimy brać udziału w żadnych szkoleniach, ćwiczeniach czy badaniach lekarskich. To możliwe za sprawą samej specyfiki tego skoku – odbywa się on bowiem w dwójkę. W skoku biorą udział pilot tandemu – jego rolę przyjmuje najczęściej doświadczony instruktor spadochroniarstwo, natomiast drugą osobą jest pasażer, który z tą dziedziną nie musi mieć żadnych wcześniejszych kontaktów.
Pilot wraz z pasażerem połączeni są uprzężą tandemową, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Dodatkowo stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe wraz z automatami, które pozwalają na automatyczne otwarcie spadochronu w momencie ewentualnych problemów. Niemniej jednak statystyki wskazują, że skoki w tandemie są bardzo bezpieczne.
Przebieg skoku tandemowego
Przed skokiem w tandemie pasażer otrzymuje gogle, które chronią oczy. Gdy pogoda nie sprzyja, możemy też otrzymać kombinezon, ale jeżeli jest ciepło, wtedy możemy po prostu skakać we własnych ubraniach. Najlepiej ubrać się raczej na sportowo, w ubrania niekrępujące ruchów, a na stopy założyć sznurowane obuwie.
Następnie uczestnicy skoku wchodzą do samolotu, który leci na wysokość 3000-4000 metrów. Przy rezerwacji skoku możemy określić, z jakiej wysokości chcemy wyskoczyć. Ma ona wpływ na swobodne spadanie, czyli spadanie bez otwartego spadochronu. Trwa ono od 30 do 60 sekund i pozwala na zaznanie niesamowitego uczucia lotu bez żadnych ograniczeń – to wtedy adrenalina jest na najwyższym poziomie!
Po osiągnięciu wysokości około 1500 metrów pilot tandemu otwiera spadochron. Przez kilka minut opadamy już wolniej w kierunku lądowiska i możemy oglądać przepiękne widoki. Lądowanie jest miękkie i nie ma ryzyka kontuzji.
Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?
Wydawałoby się, że taka rozrywka może być naprawdę droga, ale w rzeczywistości ceny są atrakcyjne. Najczęściej za skok z 3000 metrów zapłacimy około 500-600 złotych, z kolei za ten z 4000 metrów około 700 złotych. Możemy dodatkowo wykupić usługę rejestracji skoku – wtedy jeszcze jeden skoczek sfilmuje i sfotografuje cały nasz wyczyn i otrzymamy niesamowitą pamiątkę. To koszt rzędu 250 złotych.
W ośrodkach organizujących skoki możemy też wykupić specjalne vouchery upominkowe. Gdy nie mamy pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, skok w tandemie może być unikatową propozycją.
Gdy szukasz dodatkowych informacji związanych ze skokami spadochronowymi, znajdziesz je na stronie pod adresem: http://skokiwarszawa.pl/.
Nadesłał:
infomoto
|