Samochodowe zmieniarki CD - dobry patent na długie trasy


Samochodowe zmieniarki CD - dobry patent na długie trasy
2016-03-22
Gdy doskwiera nuda, gdy trasa się dłuży, urządzenia mobilne nie łączą się z internetem, a radio gra same nudne piosenki ratunkiem jest - nie tak znowu stara - dobra zmieniarka płyt CD, do której wrzucacie ulubione albumy. Co warto o niej wiedzieć?

Od chwili, gdy jazda samochodem przestała być wyłącznie krótkodystansową przejażdżką dla ekscentryków gardzących powozami, w użytkownikach budziła się potrzeba wzbogacania podróży muzyką.

Piosenki dodawały otuchy, gdy automobile rozwijały zabójcze prędkości 30 km/h na godzinę i umilały  przejazdy na tak śmiertelnie długich dystansach jak 50-kilometrowa podróż do sąsiedniego miasta. Nic więc dziwnego, ze już w latach dwudziestych ubiegłego stulecia roku jeden z producentów samochodów wpadł na pomysł, by dostarczyć łaknącym dźwięków innych niż ryk silnika kierowcom pierwsze radio samochodowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Zanim nadeszła zmieniarka

Samochodowe radio Chevroleta zaprezentowano w 1922 roku, kosztowało równowartość  współczesnych 2500 $, antena samochodowa zajmowała cały dach, baterie ledwo mieściły się pod przednim siedzeniem, a głośniki były tak wielkie, że  trzeba było wymontować tylną kanapę.

Na szczęście miniaturyzacja postępowała dość szybko. Już w kolejnej dekadzie Motorola produkowała radia, które można było montować bez problemu w kokpicie. Problemem był natomiast strach. Amerykańska prasa rozpisywała się o śmiertelnym zagrożeniu wynikającym ze słuchania radia podczas jazdy. Ton artykułów zbliżony był współczesnym tekstom poświęconym rozmawianiu przez telefon komórkowy w trakcie prowadzenia - oto z powodu słuchania radia kierowcy rzekomo byli bardziej rozproszeni i mogli nie reagować wystarczająco szybko na niespodziewane zdarzenia na drodze.

Nie przeszkadzało to producentom systemów audio w unowocześnianiu i rozwijaniu tej gałęzi sprzętów. W 1965 roku pojawiły się pierwsze samochodowe odtwarzacze kaset, a dokładnie 22 lata później pierwszy Lincoln z odtwarzaczem CD wyjechał w swoją dziewiczą trasę. Kolejne dwie dekady musiały minąć, by samochodowe systemy audio stały się bardziej multimedialne pozwalając na bezprzewodowe łączenie się ztelefonami, smartfonami czy tabletami, łączyły się z internetem i synchronizowały z przygotowywanymi przez kierowców playlistami udostępnianymi za pomocą serwisów streamingowych. Mimo wszystkich nowoczesnych rozwiązań zmieniarki płyt CD pozostają jednym z najpewniejszych źródeł dużej ilości muzyki, zwłaszcza na długich trasach.

Jak wybrać zmieniarkę płyt CD do samochodu?

Zmieniarka płyt CD to nasza prywatna szafa grająca. Wybierając odpowiedni model warto  odpowiedzieć sobie na pytanie - ile właściwie płyt chcemy mieć w swoim samochodowym odtwarzaczu, czy będziemy przygotowywać także albumy w wersji kompilacji mp3 wypalonych na krążkach, oraz gdzie chcemy umieścić nasze urządzenie.

Klasyczna samochodowa zmieniarka płyt CD jest montowana w bagażniku lub pod tylną kanapą auta. Wszystkie albumy, których planujemy słuchać w trasie, należy umieścić w niej przed wyruszeniem w drogę. W czasie jazdy możemy natomiast dowolnie zmieniać krążki  i utwory dzięki połączeniu zmieniarki z naszym radiem samochodowym.

Właśnie z tego powodu zanim kupimy wymarzony sprzęt, należy sprawdzić, czy upatrzony model będzie współpracować z zainstalowanym już w samochodzie systemem audio.

Szukając idealnej zmieniarki płyt CD warto sprawdzić ile płyt jest w stanie obsługiwać (standardowo jest to od 6 do 10 krążków), a także z jakimi formatami poradzi sobie nasz sprzęt. Jeśli nie jesteście pewni, które parametry odpowiadają za tę funkcję, podpowiadamy, że najlepsze zmieniarki płyt CD obsługują bez problemu zarówno klasyczne płyty CD, CD-R, i CD-RW, jak też płyty z MP3, płyty DVD, VCD, ID3 i TAG.

Po co DVD i VCD? Nowoczesne zmieniarki mogą być sprytnym rozwiązaniem dla tych  kierowców, którzy muszą jakoś zabawić swoich pasażerów i mają do dyspozycji także system wideo. Zmieniarka podłączona do ekranów LCD w pojeździe będzie stanowić wygodny odtwarzacz z bazą kilku filmów w zasięgu ręki.

Inne ważne aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu zmieniarki płyt CD to złącza, funkcja CD text, czy pojemność pamięci antywstrząsowej. Dobrze wybrany sprzęt może okazać się świetną inwestycją i pozwoli cieszyć się godzinami muzyki bez obaw, że brak sygnału zepsuje frajdę z podróżowania.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

infomoto

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl