Motocykliści z całego świata zwracają uwagę na zdrowie mężczyzn. Już w niedzielę wyjątkowy rajd


Motocykliści z całego świata zwracają uwagę na zdrowie mężczyzn. Już w niedzielę wyjątkowy rajd
2022-05-20
Prawie 300 motocyklistów, nietuzinkowe maszyny i szczytny cel. W niedzielę, 22 maja, odbędzie się międzynarodowa, charytatywna inicjatywa The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR). Jej celem jest między innymi wspieranie profilaktyki raka prostaty.

 

Impreza, oprócz swojej misji, to również wielkie wydarzenie dla fanów dwóch kół. Będzie można podczas niego zobaczyć wiele wyjątkowych maszyn. Miejscem startu i mety warszawskiej edycji jest Centrum Praskie Koneser.

The Distinguished Gentleman's Ride to impreza, w której każdego roku uczestniczą tysiące motocyklistów z wielu zakątków świata. Tym razem posiadacze klasycznych i customowych maszyn przejadą ulicami miast w ponad 100 krajach - także w Polsce. Ich celem jest propagowanie profilaktyki badań w kierunku wykrywania raka prostaty i przeciwdziałanie fali samobójstw wśród mężczyzn. Uczestnicy wydarzenia, jak na gentlemanów przystaje, będą również ubrani nie w tradycyjne skóry i kevlary, a eleganckie stroje. W ten sposób organizatorzy chcą też przełamywać stereotypy na temat motocyklistów.

The Distinguished Gentleman's Ride organizowany jest już po raz jedenasty. Tylko w ubiegłym roku na całym świecie w imprezie wzięło udział 65 tysięcy motocyklistów, a podczas dobrowolnej zbiórki udało się wówczas zebrać ponad 4 mln dolarów amerykańskich. Cieszymy się, że te fundusze mogą wspierać działania fundacji Movember, której celem jest wspieranie profilaktyki zdrowotnej wśród mężczyzn - mówi Robert Modrak, organizator The Distinguished Gentleman's Ride w Warszawie.    

Wydarzenie jest również wielką atrakcją dla fanów dwóch kółek. Na starcie i mecie rajdu w Centrum Praskim Koneser, a także podczas samego przejazdu, będą mogli oni oglądać eleganckich motocyklistów i ich nietuzinkowe maszyny.

- Promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, którego elementem jest profilaktyka zdrowotna, jest dla nas niezwykle ważna. Zwłaszcza w dobie chorób cywilizacyjnych, tak powszechnych w naszym społeczeństwie. Dlatego cieszymy się, że Centrum Praskie Koneser jest częścią The Distinguished Gentleman's Ride, wspierającego zdrowie mężczyzn - zauważa Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.

Pierwsi motocykliści na starcie przejazdu (22 maja, niedziela) zaczną pojawiać się już o godz. 10.00. Na mecie przejazdu uczestnicy powinni zjawić się natomiast ok. godz. 15.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat imprez odbywających się w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Konesera.  

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie's, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Kacper, 2022-06-01 16:18:42

    Świetna inicjatywa! Cieszę się, że tak wiele atrakcji jest organizowanych w mojej okolicy - na Pradze.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl