Klasyki motoryzacji zagoszczą na warszawskiej Pradze-Północ


Klasyki motoryzacji zagoszczą na warszawskiej Pradze-Północ
2021-05-27
Kultowe samochody, legendarne motocykle, parada ulicami stolicy, panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i ambasadorów wydarzenia. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka 29 maja 2021 r. na uczestników trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji” na placu Konesera. Wstęp jest bezpłatny.

Motoryzacja nieodłącznie wiąże się ze Stanami Zjednoczonymi. To tam powstało wiele legendarnych pojazdów, zarówno tych na czterech, jak i dwóch kołach. Za oceanem spotkać można też bezkresne drogi, z historyczną Route 66 na czele, którą przez dekady przemierzały tysiące kultowych samochodów i motocykli. Teraz znaczną część z nich będzie można zobaczyć w Centrum Praskim Koneser.

Trzecie „Spotkanie Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji" to nie lada atrakcja dla miłośników pojazdów rodem z USA i nie tylko. W programie wydarzenia (sobota, 29 maja 2021 r., godz. 12-20) znajduje się wiele interesujących punktów:

 • wystawa motocykli Harley-Davidson, Indian i customów (niestandardowych maszyn) oraz legendarnych amerykańskich samochodów;
 • panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości, a w nim pasjonujące opowieści i ciekawe rozmowy o podróżach i amerykańskiej kulturze;
 • parada amerykańskiej motoryzacji ulicami Warszawy;
 • pokazy ratownictwa motocyklowego;
 • strefa testowa motocykli i skuterów elektrycznych;
 • możliwość zwiedzenia Centrum Praskiego Koneser.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zarówno kultowe motocykle i samochody, jak i najnowsze pojazdy producentów ze Stanów Zjednoczonych. Gratką będą również panele dyskusyjne z ambasadorami „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji", którzy są wielkimi fanami dwóch i czterech kół zza oceanu: dziennikarzami i prezenterami - Marcinem Prokopem i Aleksandrą Kutz oraz aktorem Markiem Siudymem.

Szczegółowy harmonogram (29 maja 2021 r., plac Konesera w Warszawie):

12.00 - start wydarzenia;

13.30 - przywitanie gości specjalnych;

14.00 - panel (Marcin Prokop);

15.00 - parada samochodów i motocykli;

16.30 - panel (Marek Siudym);

17.30 - panel (Aleksandra Kutz);

20.00 - zakończenie wydarzenia.

Organizatorami trzeciego „Spotkania Koneserów Amerykańskiej Motoryzacji są Centrum Praskie Koneser i Jack's Motorcycles Group.

Więcej informacji można znaleźć na: koneser.eu

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie's, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl, Minimal Line czy Mamaiti. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (1):

 • avatar
  ~Olaf, 2021-06-09 12:45:50

  Zapowiada się wspaniale, piękna lokalizacja wydarzenia


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl