Jak działa rejestrator jazdy Winycam V300 HD [recenzja produktu]
Na rynku dostępnych jest wiele modeli rejestratorów samochodowych. Jak jednak wybrać ten najlepszy dla nas? Służymy pomocą i przedstawiamy naszą recenzję rejestratora jazdy Winycam V300 HD z modułem GPS.
Winycam V300 HD - jakie parametry?
Zacznijmy od tego, że kąt widzenia rejestratora to 150°. Nie jest to najszerszy kąt, jaki można spotkać wśród tych urządzeń. Biorąc jednak pod uwagę, że koszt zakupu rejestratora jazdy w sklepie AlfaTronik.com.pl wynosi 550 złotych, to jest to całkiem dobry wynik.
Jakość obrazu jest w HD, rozdzielczość wynosi 1280 x 720, a ilość klatek to 5 ÷ 30 fps. Kompresja obrazu ogranicza ilość miejsca zajmowanego przez nagrania. Warto zauważyć, że nie ma przy tym straty na jakości obrazu.
Zasilanie rejestratora opiera się na poborze prądu z akumulatora. W czasie jazdy nie stanowi to problemu. Jednak zimą podczas postoju dla aut o słabej elektryce ciągły pobór prądu mógłby stanowić wyzwanie. Konstruktorzy o tym pomyśleli, dlatego urządzenie ma wbudowany akumulator - wystarczy go naładować, choćby w trakcie jazdy.
Winycam V300 HD ma ponadto czujniki przeciążeń i detektor ruchu. Czujnik przeciążeń jest trzyosiowy, pozwala zatem na odnotowanie takich zdarzeń jak gwałtowne hamowanie i skręcanie, zderzenia. Nagranie (30 sekund przed zdarzeniem i 30 po nim) zapisywane jest w miejscu uniemożliwiającym nadpisanie pliku. Odnotowane są wówczas informacje dodatkowe: położenie GPS i kierunek jazdy, prędkość, dźwięk z wnętrza samochodu.
Detektor ruchu umożliwia nagrywanie obrazu, jeśli w trakcie postoju dojdzie do jakiegoś zdarzenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o przytarcia boków auta przez innych kierowców, a także akty wandalizmu (rysowanie karoserii, urywanie lusterek). Co ważne: w tym trybie urządzenie musi mieć dostęp do źródła zasilania.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Rejestrator jazdy - wrażenia użytkownika
Montaż urządzenia jest banalnie prosty: uchwyt mocujący ma taśmę dwustronnie klejącą. Wybieramy zatem miejsce na szybie i przyczepiamy uchwyt, a następnie rejestrator jazdy. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, nie zasłania widoku kierowcy. Kabelek zasilający (długość 3,9 m) radzimy delikatnie przykleić taśmą do deski rozdzielczej, chyba że komuś nie przeszkadza.
Rejestrator został przetestowany w czasie jazdy zarówno w trybie pracy ciągłej, jak i przeciążeń. Zarejestrowany obraz był bardzo dobrej jakości, podobnie dźwięk z kabiny samochodu. Doskonale widać, co się dzieje przed maską, strofy boczne przy tym kącie widzenia są nieco ograniczone. Tryb przeciążeń uruchamiał nagrywanie przy każdym gwałtownym manewrze. Po ilości zapisanego materiału można ustalić, jaki jest styl prowadzenia samochodu przez danego kierowcę.
Tryb parkowania zadziałał bez zarzutu - czujka uruchomiła rejestrację obrazu po niezbyt silnym klepnięciu maski otwartą ręką. I rzeczywiście, na nagraniu jest widoczne pół minuty przed i po zdarzeniu. Przypominamy, że w trybie parkowania ważne jest ustawienie samochodu - w przypadku parkowania prostopadłego zawsze powinno się stawać tyłem. Urządzenie ma wtedy szansę nagrać, co się działo przed maską - umożliwi to odczytanie numerów rejestracyjnych lub rozpoznanie twarzy.
Podsumowanie
Z czystym sumieniem możemy polecić rejestrator jazdy Winycam V300 HD. W stosunku do swojej ceny ma bardzo dobre parametry, jakość obrazu to rzeczywiście HD. Z nagrania możemy spokojnie odtworzyć sekwencję zdarzeń, materiał będzie zatem wiarygodny w razie sporu na przykład z innym kierowcą. W razie jakichś wątpliwości lub dodatkowych pytań warto zapytać eksperta ze sklepu AlfaTronik.com.pl., który doradzi optymalne rozwiązanie. Pełna oferta rejestratorów jazdy w sklepie dostępna jest: https://www.alfatronik.com.pl/rejestratory-jazdy-samochodowe-c-10_133.html.
Nadesłał:
infomoto
|