DACHSER został członkiem stowarzyszenia DWV


DACHSER został członkiem stowarzyszenia DWV
2021-02-05
DACHSER dołączył do Niemieckiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych (DWV), grupy lobbystycznej, od 1996 r. postulującej szybkie wprowadzenie wodoru jako źródła energii i promujące technologię ogniw paliwowych. DACHSER będzie też uczestniczył w pracach klastra DWV HyLogistics.

 

 

 

Producenci pojazdów, producenci energii odnawialnej i firmy logistyczne połączyli siły i stworzyli tę nową grupę roboczą. Jej celem jest pozyskanie wsparcia politycznego dla przygotowania i wprowadzenia na rynek samochodów ciężarowych z ogniwami paliwowymi, co pozwoli ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w transporcie towarów. Zadaniem grupy będzie też reprezentowanie tych interesów przed niemieckimi i europejskimi decydentami i ministerstwami.

“Transport drogowy towarów odpowiada za około 5 proc. wszystkich gazów cieplarnianych w UE. Technologia wodorowych ogniw paliwowych daje największą szansę na osiągnięcie długoterminowego celu, jakim są pojazdy o zerowej emisji, zwłaszcza w dalekobieżnych trasach mówi Stefan Hohm, Chief Development Officer w DACHSER. “Członkostwo w DWV to dla nas ważny krok, ponieważ współpracujemy z podwykonawcami i kierowcami, aby przygotować sieć DACHSER na zmiany w transporcie” kontynuuje Hohm. 

“To, co sprawia, że ​​ciężarówki na wodór i ogniwa paliwowe są tak atrakcyjne w kontekście transportu towarów, to wysoki poziom wydajności systemu oferowany przez ogniwa paliwowe, znacznie przewyższający wydajność silników spalinowych. Ten typ napędu charakteryzuje się również zerową lokalną emisją tlenku azotu, CO2 i cząstek stałych. Cieszymy się, że jednym z naszych członków będzie DACHSER, wiodący dostawca usług logistycznych” mówi Werner Diwald, prezes zarządu DWV.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl