Żuraw dla południowo-wschodniej Azji


Żuraw dla południowo-wschodniej Azji
2021-02-26
Firma DACHSER wsparła proces naprawy żurawia w Indonezji, organizując transport stalowego wysięgnika z Düsseldorfu do Dżakarty. Wysięgnik o długości 23 metrów i szerokości 3,6 m. większość swojej 55-dniowej „podróży” spędził na pokładzie statku.

Dostarczenie tak dużej części zamiennej do Dżakarty w Indonezji w pierwszej kolejności wymagało znalezienia odpowiedniego statku. DACHSER postawił na statek RoRo, ponieważ może on pomieścić bardzo długie przedmioty na przyczepie MAFI zaprojektowanej specjalnie do przewozu ciężkich ładunków. Trasa rozpoczęła się w Düsseldorfie, gdzie wysięgnik żurawia został załadowany na transporter do ciężkich ładunków, na którym przebył drogę 200 km do portu w Antwerpii. Następnym przystankiem był Singapur, gdzie wysięgnik został przerzucony na statek dostawczy, który zabrał go do Dżakarty. Tam oddział DACHSER Indonesia zorganizował sprawny rozładunek i dalszy transport ciężarówką do miejsca docelowego.

„Największym wyzwaniem było to, że po uzyskaniu pozwolenia na transport powstał duży plac budowy, co praktycznie uniemożliwiło nam opuszczenie zakładu w Düsseldorfie."– mówi Hans-Ulrich Brüggemann, project manager w DACHSER Air & Sea Logistics w Kolonii, który organizował ten transport. „Jednak dzięki dobrej pracy zespołowej wszystkich zaangażowanych osób udało nam się wysłać wysięgnik żurawia w dalszą drogę".

Specjaliści ds. Logistyki projektowej na całym świecie

Przy dużych, ciężkich lub szczególnie skomplikowanych transportach, zespoły logistyki projektowej w DACHSER Air & Sea Logistics są w swoim żywiole. Doradzają klientom w wyborze tras i przewoźników oraz dbają o obsługę w systemie door-to-door – od początku do końca. Niezależnie od tego, czy przedmiotem zlecenia są luksusowe samochody, komponenty fabryczne, czy całe zakłady produkcyjne – sprawny transport to nieodłączna część logistyki projektowej DACHSER Air & Sea Logistics. Działając w ramach tej usługi, bierzemy pod uwagę wiele czynników” mówi Brüggemann. „Organizujemy najbardziej efektywny transport: od wyboru optymalnej trasy – uwzględniając m.in. zamknięte drogi – po odprawę celną”. Aby dostarczać produkty na skalę międzynarodową, oddziały DACHSER na całym świecie ściśle ze sobą współpracują. To właśnie taka kooperacja między zespołami w Niemczech i Indonezji sprawiła, że wysięgnik żurawia pokonał połowę globu.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl