Żużel – adrenalina i ryk silników pod flagą TERMO- REXU


2016-02-11
Ryk silników, zapach spalin, adrenalina i śmiałkowie o mocnych nerwach – tak w skrócie można opisać zawody żużlowe. Kolejna dawka niesamowitych emocji zapowiada się 10 kwietnia, kiedy to żużlowcy K.S. ROW Rybnik rozpoczną nowy sezon po znaczących zmianach.
Wielkimi krokami zbliża się kolejna dawka emocji dla fanów motoryzacji. Rozpoczęcie nowego sezonu zaplanowano na 10 kwietnia. Zawodnicy z ROW Rybnik zmierzą się na własnym stadionie z drużyną KS Get Well Toruń. Adrenaliny na pewno nie zabraknie, zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom, bowiem po znakomitym ubiegłym sezonie, żużlowców czekają zmiany. Przede wszystkim zmienił się trener. Teraz drużynę poprowadzi Piotr Żyto. Sportowcy już rozpoczęli przygotowania do startów pod jego okiem. 

Trzeba przyznać, że zawodnicy z rybnickiego klubu uczciwie zapracowali na awans. Wraz z nowym sezonem wystartują w PGE Ekstralidze. Zmiany zaszły również w zarządzie teamu. Nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej ROW Rybnik został Jacek Jussak, prezes firmy TERMO-REX S.A. Spółka z Jaworzna od ubiegłego roku wspiera rybnicki żużel. - Firma TERMO-REX S.A. jest naszym sponsorem głównym. W kwestii przekazywanych środków kapitałowych jest na drugim miejscu, zaraz po Mieście Rybnik – przyznaje Krzysztof Mrozek, Prezes Zarządu K.S. ROW Rybnik S.A.

- Współpraca z firmą TERMO-REX S.A. zagwarantowała nam stabilizację oraz swobodę w doborze zawodników. My z kolei potrafimy odwdzięczyć się doskonałą promocją na skalę nie tylko kraju, ale i poza jego granicami. Zawodnicy naszego klubu jeżdżą w światowych drużynach ligowych. Tym samym logotyp TERMO-REXU rozpowszechniony będzie na zawodach poza granicami Polski – przekonuje Krzysztof Mrozek. 

Beniaminkowi PGE Ekstraligi udało się również odświeżyć skład. Pozyskano m.in.: Andreasa Jonssona i Grigorija Łagutę, którzy mają być liderami nowego zespołu. - To są bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy potrafią pociągnąć drużynę do zwycięstwa. Andreas zawsze po zmianie barw klubowych daje z siebie 150 procent i notuje dobre wyniki. Jestem pewien, że w przyszłym sezonie będzie stanowił o sile tego zespołu - mówił nowy trener drużyny, Piotr Żyto. 

Na chwilę obecną drużyna ROW Rybnik to żużlowa elita. Zaraz po Unii Leszno uchodzi za najbardziej utalentowany klub w Polsce. W tym sezonie team z Rybnika będzie miał możliwość szczególnie się wykazać, ponieważ rywalizować będzie z wymagającymi zawodnikami, bo w końcu to Ekstraliga. Talent to jednak nie wszystko. - W świecie żużla, aby móc cokolwiek osiągnąć musi być zbudowany odpowiedni budżet i kapitał. Jeżeli nie byłoby TERMO-REXU nie byłoby niczego. Każdy ze sponsorów to cegiełki, które wspólnie tworzą mur. Jeżeli zabraknie jednego ogniwa, wówczas całość się zawala. TERMO-REX zapewnił nam swobodne oddychanie, a my postaramy się zapewnić prawdziwe emocje i powody do dumy naszym fanom i sponsorom – podkreśla Prezes Zarządu K.S. ROW Rybnik S.A.

Prezes Zarządu ROW Rybnik o żużlu może opowiadać długo i interesująco, ale żadna opowieść nie odda tych emocji, które towarzyszą na stadionie. - Żużel oglądany na żywo całkowicie zmienia postrzeganie tego sportu. Nie jest to mecz piłki nożnej, gdzie przez 90 min może nie paść żadna bramka. W żużlu jest niezwykła dynamika akcji, zdarzenia szybko po sobie następują. Głównymi aktorami zawodów jest cała drużyna, którą należy zbudować tak, żeby każdy zawodnik zdobywał noty dla całego zespołu – przekonuje Mrozek. Jego zdaniem sport jakim jest żużel, jeżeli chodzi o kwestię drużynową, można scharakteryzować dwoma słowami: team job. - W związku z tym nie staram się skupiać na poszczególnych osobach, a na całym zespole. Liczy się wynik całej drużyny – dodaje Krzysztof Mrozek. 

Średnia wieku rybnickich zawodników to 24 lata. Sam sport można uprawiać od 16 roku życia. Natomiast przychodzący do rybnickiej szkółki adepci mają powyżej 12 lat. - Mamy także klub MKMŻ Rybki Rybnik, naszego „synka”, gdzie uczęszczają 5-cio i 6-cio letnie dzieci. Maluchy uczą się obycia z motocyklem, prędkością itp. – opowiada K. Mrozek. - Najbardziej dumny jestem z tego, że nasz klub otworzył się na dzieci i kibiców. Między zawodami odbywają się wycieczki z rybnickich szkół i przedszkoli. Poprzez takie działania chcemy zaszczepić w młodych ludziach zainteresowanie tą dyscypliną – dodaje Krzysztof Mrozek, który również doświadczył treningów na torze. 

Sezon żużlowy trwa od marca do października. W tym czasie fani czarnego sportu nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. Telewizja NC+ będzie transmitowała zdecydowaną większość spotkań tegorocznych rozgrywek. W całym sezonie odbędą się 64 spotkania, z czego aż 47 z nich pokaże telewizja. Szykuje się świetny sezon dla kibiców żużla, ale pamiętajmy, że emocje najlepiej przeżywać na stadionie oglądając swoją drużynę na żywo. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl