Zakup używanego samochodu. Jak nie dać się oszukać?


Zakup używanego samochodu. Jak nie dać się oszukać?
2020-04-29
Coraz większa liczba osób poszukujących nowego auta decyduje się poszukiwać odpowiedniego modelu na portalach z prywatnymi ogłoszeniami. Jednak w przypadku tak dużego zakupu warto dobrze przyjrzeć się interesującej nas ofercie. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Wymarzona oferta

Bardzo często już na pierwszym etapie poszukiwań trafiamy na bardzo interesujące i ciekawe ogłoszenia. Oczywiście każdy sprytny sprzedawca, będzie starał się przedstawić sprzedawane auto w jak najlepszym świetle. Nieostre zdjęcia i niewielka ilość konkretnych informacji, powinny być dla nas poważną przestrogą. Jeśli po dokładnym przestudiowaniu treści oferty nie widzimy żadnych wad oferowanego samochodu, warto wstrzymać się z podróżą w celu oględzin i zadzwonić do właściciela w celu uzyskania dodatkowych, bardziej szczegółowych informacji. Oprócz podstawowych danych takich jak: przebieg, ostatnio wykonywane naprawy czy stan licznika musimy wiedzieć jak przechowywane i użytkowane było dotychczas auto. W trakcie takiej rozmowy, łatwiej będzie nam się zorientować czy mamy do czynienia z osobą uczciwą.

Wady ukryte

Podczas przeglądu auta przed zakupem , musimy bezwzględnie zwrócić uwagę na jego stan lakieru. W wyjątkowych przypadkach przyda nam się specjalistyczny miernik, używając go jednak możemy narazić się na zniecierpliwienie sprzedawcy. Warto więc na początku samodzielnie poszukać śladów korozji, wypadków i nieumiejętnie wykonanych napraw. Zwróćmy także szczególną uwagę na stan kierownicy, siedzeń i gałki zmiany biegów. Jeśli elementy te nie są fabryczne - poprzedni właściciel mógł je wymienić, a co za tym idzie zafałszować przebieg auta na niższy, aby potencjalni klienci się nie zorientowali.

Niezbędna jazda próbna

Choć większość z nas prawdopodobnie uzna to za oczywiste - przed zakupem, absolutnie nie należy rezygnować z jazdy próbnej. To właśnie ona przekona nas czy oferowane auto spełni nasze oczekiwania. Nasz wypracowany latami styl jazdy może okazać się zupełnie niespójny z warunkami jakie oferuje nasz wymarzony model i pomimo braku przeciwwskazań dotyczących stanu technicznego auta i tak nie zdecydujemy się na zakup.

Zaufaj fachowcom!

Jednak najważniejszą kwestią przed podpisaniem umowy powinna być zawsze konsultacja z wyspecjalizowanym serwisem samochodowym. Tylko prawdziwi fachowcy będą w stanie ocenić stan auta oraz wiarygodność jego dokumentów. Nie dajmy się nabić w butelkę nieuczciwym handlarzom!

Więcej informacji na: https://auto-inspekcje.pl/


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl