Zakup używanego samochodu


Zakup używanego samochodu
2017-12-23
Kupno używanego samochodu w dobrym stanie i rozsądnej cenie to prawdziwe wyzwanie. Znalezienie dobrego niezjeżdżonego auta nie jest łatwe i przysparza wiele problemów. Szukając samochodu, który będzie, spełniał, nasze oczekiwania powinniśmy, zwrócić uwagę na jego stan i cenę.
Używany samochód w zbyt niskiej cenie zazwyczaj posiada mniej lub bardziej widoczne wady, które będą się pogłębiały przy jego dalszej eksploatacji, lub nawet ją uniemożliwią. Na rynku samochodów używanych dominują samochody sprowadzone, około 90% jest po większych lub mniejszych kolizjach i wypadkach. Odkupione za niewielką kwotę i naprawione „po kosztach” wystawiane są przez handlarzy na sprzedaż. W trakcie poszukiwań używanego samochodu warto uzbroić się w cierpliwość i rozsądnie przeglądać oferty.

Używany samochód (w zależności od wieku) będzie nosił ślady użytkowania. Jednak nie wszystkie ślady są wynikiem naturalnej eksploatacji samochodu. Ślady rdzy w różnych miejscach i ślady szpachli świadczą zazwyczaj o wypadkowości danego egzemplarza. Przesadnie wytarte, zapadnięte fotele, starte zużyte plastiki lub nakładki mogą świadczyć o nadmiernej eksploatacji samochodu. Nieufność też powinny wzbudzić w nas nowe (powymieniane) nakładki np. na pedały lub nakładki na progi – zawodowi handlarze często wymieniają te elementy, żeby ukryć zbyt dużą eksploatację auta. Szukając, auta powinniśmy, zwrócić uwagę na jego stan techniczny, stan licznika, przebieg oraz na jego pochodzenie. W przypadku zakupu używanego samochodu, który został, skradziony przeważnie tracimy, pieniądze (są nie do odzyskania z powodu fałszywych danych sprzedającego) i auto, które zwracane jest prawowitemu właścicielowi.
 
Rejestracja samochodu z zagranicy - http://sciagnijauto.eu 
Nadesłał:

publikacjatresci

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl