Wyprowadzenie auta z poślizgu - nauka hamowania na śliskiej nawierzchni


Wyprowadzenie auta z poślizgu - nauka hamowania na śliskiej nawierzchni
2018-10-02
Na naszych drogach z dnia na dzień przybywa samochodów. Często jest tak, że jeżdżąc codziennie samochodem czujemy się pewnie za kierownicą. Wydaje się nam, że potrafimy poradzić sobie w każdej sytuacji. Każdy z nas gdzieś się spieszy i nie zawsze zwraca należytą uwagę na warunki panujące na drodze.

Z tego tytułu coraz częściej dochodzi do różnych zdarzeń drogowych, jednym z nich może być poślizg.

Często dochodzi do niego na śliskiej drodze przy skręcaniu lub na dużym łuku. Opanowanie samochodu, gdy już dojdzie do poślizgu jest bardzo ciężkie a czasem wręcz niemożliwe. Bardzo wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak ciężko jest wyprowadzić samochód z poślizgu, bo po prostu nigdy tego nie robili. Zastanawiamy się nad tym co trzeba zrobić w takiej sytuacji, kiedy jest już za późno. Podczas poślizgu trzeba działać szybko i zdecydowanie, nie można się zastanawiać. Czy można wyjść z poślizgu bez żadnej szkody?

Przeczytaj również:


Jak można się tego nauczyć?

W Polsce istnieje kilkanaście szkół bezpiecznej jazdy, gdzie można skorzystać z nauki kontroli poślizgu. Coraz częściej decydujemy się na udział w takim szkoleniu. Podczas kursów można nauczyć się panowania nad samochodem na śliskiej nawierzchni. Szkoła bezpiecznej jazdy organizuje takie kursy, aby podnieść kwalifikacje kierowcom oraz pokazać jak w prosty sposób można sobie poradzić w sytuacji, gdy już dojdzie do poślizgu.Jak wygląda takie szkolenie?

Zajęcia odbywają się na płycie poślizgowej i są prowadzone przez  instruktorów z wieloletnim doświadczeniem  w zakresie bezpiecznej jazdy i motosportu. Na płycie poślizgowej ćwiczone są typowe sytuacje, które mogą powodować, że samochód wpada w poślizg. Można nauczyć się panowania nad samochodem w tych ciężkich warunkach oraz wymijania przeszkód w poślizgu. Każdy uczestnik uczy się przeciwdziałać poślizgom i nabiera nawyków, które w takiej sytuacji na drodze zadziałają automatycznie. Kierowca uczy się  również różnych technik hamowania na śliskiej nawierzchni. Dzięki jeździe na płycie poślizgowej jesteśmy w stanie nauczyć się odpowiednich zachowań, które mogą uratować nasze życie lub zdrowie. Zachęcam każdego do uczestnictwa w takich szkoleniach i do sprawdzenia swoich umiejętności na płycie poślizgowej.

Jeśli dysponujecie czasem - skorzystajcie z http://driveracademy.pl/ i sprawdźcie swoje zachowanie podczas poślizgu.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl