Wprowadź nowe i tankuj taniej!


Wprowadź nowe i tankuj taniej!
2017-12-22
Czasem mała zmiana może wywołać lawinę pozytywnych rezultatów. Na początek zmień swoje nawyki za kierownicą oraz wprowadź nowe technologie i oszczędzaj na tankowaniu.

Zmień swój styl… jazdy i eksploatacji 
Pierwszym krokiem do taniego tankowania jest zmiana jazdy – po prostu przeskocz na ekonomiczną jazdę. Ostatnio w słowniku kierowców pojawiło się nowe słowo „ecodriving” – dzięki niemu możesz zaoszczędzić od 5% nawet do 25%. To nie sama jazda, ale również podejście do tankowania i eksploatacji samochodu. Wdróż już dziś tę nową „filozofię” kierowców. Od czego powinieneś zacząć? Przede wszystkim od sprawdzenia stanu swojego samochodu – tak więc udaj się do mechanika, sprawdź czy nie wystąpiła jakaś usterka oraz wymieniaj systematycznie filtry – powietrza i paliwa. Ważne jest także sprawdzenie ciśnienia w oponach (ponieważ zbyt niskie może podnieść spalanie nawet o 7%). Masz bagażnik na dachu? Jeśli niczego nie przewozisz wymotuj go, ponieważ wspólna trasa może spowodować wyższe spalanie (dodatkowy litr na 100 km).  

Przeczytaj również:

Ekojazda, czyli jaka?
Kolejnym puntem ecodriving jest oczywiście sama jazda. Jaka powinna być, aby przyczynić się do mniejszego spalania? Po pierwsze rozruch – po odpaleniu samochodu od razu ruszaj, silnik rozgrzeje się podczas jazdy. Po drugie prędkość – staraj się nie przekraczać oraz utrzymuj stałą. Po trzecie hamowanie – kontroluj sytuację na drodze i unikaj nagłego ostrego hamowania, staraj się hamować silnikiem. Po czwarte plan – staraj się przed wyruszeniem stworzyć plan podróży, omijając korki oraz zbędne kilometry. Po piąte obciążenie – sprawdź czy nie wozisz w aucie zbędnych kilogramów. Po szóste biegi – staraj się zmieniać biegi przy 2500 obr/min. Po siódme krótkie trasy – czasem zostaw samochód w domu i wybierz się na spacer. 

Na koniec do zapamiętaj jeśli wybierasz się w trasę najlepszą średnią prędkością jest 89-92 km/h – to wtedy jesteś wstanie spalić najmniej. 


Przesiądź się na aplikację mobilną
Wyrób w sobie nawyk oszczędzania – na pewno pomoże Ci przy tym aplikacja mobilna Tankuj24. Dzięki niej nie musisz już jeździć od stacji do stacji w poszukiwaniu najniższej ceny – odpalasz, porównujesz, tankujesz, oszczędzasz. Więcej informacji na jej temat oraz wskazówki jak oszczędzać na tankowaniu znajdziesz na stronie https://tankuj24.pl/ 

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl