W jaki sposób wykonuje się usługi oklejania samochodów?


W jaki sposób wykonuje się usługi oklejania samochodów?
2018-02-09
Billboardy, słupy ogłoszeniowe, plakaty, plansze, afisze czy wielkoformatowe nośniki – to wszystko są przykłady reklam zewnętrznych, tzw. outdoorowych.

Ich zadaniem jest dotarcie do jak największego grona odbiorców, dlatego umieszczane są na ulicy, w miejscach użyteczności publicznej, a także na samochodach i środkach komunikacji publicznej, co jest jedną z najbardziej efektywnych form reklamy. W tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób umieszcza się grafiki na pojazdach. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj również:

Formy oklejania pojazdów

Najczęściej stosowane są dwie metody umieszczania reklamy na pojazdach:

  • grafika wycięta z foli samoprzylepnych na ploterze i aplikacja na samochodzie, autobusie lub tramwaju (w takim przypadku wykorzystuje się najlepsze jakościowo folie – Avery, Oracal, Mactac),
  • aplikacja projektu w formie wydruków solwentowych wykonanych na wysokiej jakości foliach wylewnych (zastosowanie tej metody umożliwia oklejenie całego lub tylko części pojazdu).

Wydruk można dodatkowo zabezpieczyć poprzez laminację. Doskonale nadaje się do tego folia One Way Vision, której użycie powoduje, że grafika tworzy całość i nie ogranicza widoczności ze środka pojazdu. Oklejanie całego samochodu można także zastąpić zmianą koloru nadwozia, co jest rozwiązaniem znacznie tańszym i szybszym, wykorzystywanym zwłaszcza przez firmy kurierskie, mające flotę samochodową z nadwoziem w jednym określonym kolorze, oraz leasingowe, które zdejmują folię po okresie leasingu.

Jak wygląda proces oklejania samochodu?

Przed przystąpieniem do oklejania samochodu warto pamiętać, że usługa ta może potrwać nawet do pięciu dni. Rozpoczyna się od sprawdzenia ubytków w lakierze (mogą one spowodować słabsze przyciąganie folii) oraz likwidacji rdzy i wszelkich przerysowań. Następnie należy wymodelować folię i właściwie rozplanować oklejanie. Materiał musi przejść proces podgrzewania za pomocą opalarki lub palnika gazowego, aby nabrać odpowiednich kształtów, ale trzeba uważać, żeby nie przeciągnąć ani nie przegrzać folii.

W naszym zakładzie proponujemy oklejanie szyb folią szronioną, matową lub mrożoną, a także przeciwsłoneczną lub antywłamaniową – wymienia właściciel Pracowni Reklamowej LogArt, która oferuje kompleksowe usługi reklamowe, w tym: oklejanie samochodów, oznakowanie sklepów i firm, wykonanie efektownych liter 3D i kasetonów świetlnych, druk banerów reklamowych orz wydruki wielkoformatowe solwentowe.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl