Volvo XC60 ze świetnymi notami za ochronę pieszych i systemy bezpieczeństwa


Volvo XC60 ze świetnymi notami za ochronę pieszych i systemy bezpieczeństwa
2017-12-03
Podczas testów Euro NCAP oceniane jest nie tylko bezpieczeństwo dorosłych i dzieci, ale też przechodniów. Oddzielną notę organizacja wystawia również za elektroniczne systemu bezpieczeństwa. Volvo XC60 w każdej kategorii wypadło wzorowo.


Volvo od lat słynie z bezpieczeństwa i nie inaczej jest w przypadku drugiej generacji modelu XC60. Samochód ten, mimo dużego nadwozia, typowego dla SUV-a, uzyskał bardzo dobrą ocenę ochrony pieszych - 76% w testach Euro NCAP.

Jednak zgodnie z najnowszą filozofią Volvo - najbezpieczniejsza sytuacja to taka, kiedy w ogóle uda się uniknać wypadku. Dlatego samochód szwedzkiej marki posiada na pokładzie cały zestaw elektronicznych systemów bezpieczeństwa, które stale monitorują przestrzeń wokół pojazdu i w razie niebezpieczeństwa ostrzegą kierowcę, a nawet same rozpoczą hamowanie.

Nie jest zatem niespodzianką, że Volvo XC60 otrzymała imponującą notę 95% za elektroniczne systemu bezieczeństwa. Euro NCAP podkreśliło, że system awaryjnego hamowania zadziałał poprawnie we wszystkich testowanych przypadkach. 

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~funny, 2017-12-10 14:04:29

    volvo robi mocno bezawaryjne auta, ja mam używane z hajmiga w wawie i jestem bardzo zadowolony


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl