Volvo XC40 pierwszym produkowanym modelem na platformie CMA


Volvo XC40 pierwszym produkowanym modelem na platformie CMA
2017-11-28
W fabryce w belgijskim Gent ruszyła produkcja kompaktowego SUV-a Volvo XC40. Jest to pierwszy model oparty o nową platformę CMA, która będzie podstawą wszystkich mniejszych modeli szwedzkiej marki.


– To dzień dumy dla Gent, firmy i wszystkich pracowników – mówi Samuelsson. – Nasi ludzie poświęcili wiele godzin pracy, aby przygotować fabrykę do produkcji modelu XC40 i wykonali swoją pracę naprawdę dobrze. XC40 to świetlana przyszłość dla Gent i dla Volvo Cars.

Nowe Volvo XC40 to pierwszy model zbudowany na platformie CMA. Wszystkie przyszłe samochody serii 40 będą stworzone w oparciu o tę platformę, zarówno te z silnikami spalinowymi, jak i elektrycznymi. Jest ona kolejnym krokiem w rozwoju szwedzkiego producenta.

Przygotowania do rozpoczęcia produkcji XC40 w Gent trwają od dłuższego czasu. Inwestycje pozwoliły na przekształcenie belgijskiej fabryki w globalny węzeł produkcyjny samochodów budowanych na platformie CMA. Przy zakładzie powstał też warsztat serwisowy o powierzchni 8000 metrów kwadratowych.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl