Volvo dla Ubera to kolejny krok rozwoju autonomicznych samochodów


Volvo dla Ubera to kolejny krok rozwoju autonomicznych samochodów
2017-12-02
Podpisana z Uberem umowa to kontynuacja strategii autonomicznej jazdy Volvo. Szwedzki producent nie boi się innowacyjności, stawiając na elektryfikację i projekty jazdy autonomicznej.


– Przemysł motoryzacyjny jest coraz bardziej zdeterminowany przez technologię, a Volvo Cars chce aktywnie uczestniczyć w zachodzących zmianach – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars. Naszym celem jest bycie globalnym dostawcą samochodów dostosowanych do innowacyjnych usług transportowych. Dzisiejsza umowa z firmą Uber jest namacalnym potwierdzeniem tych słów.

Samochody do jazdy autonomicznej dla firmy Uber to owoc ścisłej współpracy inżynierów Volvo Cars oraz Uber.  Bazowe pojazdy, oparte na modelu XC90, zawierają wszystkie niezbędne zabezpieczenia i najbardziej zaawansowane technologie, które pozwolą Uberowi na wykorzystanie ich podczas jazdy autonomicznej.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Volvo – powiedział Jeff Miller, Head Auto Alliances, Uber. Ta umowa to kolejny krok na drodze do masowej produkcji i wykorzystania samochodów do jazdy autonomicznej.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl