Volvo 360c - komfort i biezpieczeństwo dzięki autonomii


Volvo 360c - komfort i biezpieczeństwo dzięki autonomii
2018-11-30
360c to ilustracja wizji przyszłości podróżowania, która jest autonomiczna, elektryczna i bezpieczna – i która może pozwolić Volvo Cars wejść na nowe, rosnące rynki. Jej ważnym punktem ma być bezpieczna komunikacja między użytkownikami dróg.


– Jesteśmy przekonani, że ta metoda komunikacji powinna się stać uniwersalnym standardem, by wszyscy użytkownicy dróg mogli się łatwo komunikować z każdym autem autonomicznym, niezależnie od tego, kto je zbudował – powiedziała Malin Ekholm, wiceprezes Volvo Cars Safety Centre. – Ale ważne jest to, że nie instruujemy innych, co mają zrobić, by uniknąć potencjalnych nieporozumień. Nasze badania pokazują, że to najbezpieczniejszy dla autonomicznych samochodów sposób komunikowania się z innymi użytkownikami dróg.

360c ukazuje cztery potencjalne zastosowania autonomicznych samochodów – sypialnię, ruchome biuro, salonik i przestrzeń rozrywkową – przy czym każde z nich od nowa definiuje sposób, w jaki ludzie podróżują.

Wewnątrz sypialni inżynierowie zajmujący się w Volvo Cars bezpieczeństwem przyjrzeli się także przyszłości technologii ochronnych i kwestii, jak różne rozmieszczenia pasażerów mogą wpłynąć na bezpieczeństwo. Specjalny koc bezpieczeństwa w sypialni to wizja przyszłego systemu przypasującego pasażera, działającego niczym trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, ale dostosowanego do zabezpieczania ludzi leżących podczas podróży.

360c to również predykcja nowych potencjalnych grup klientowskich dla działalności przedsiębiorstwa, a także próba opisania możliwych implikacji dla przyszłości planistyki miast, infrastruktury i wpływu nowoczesnego społeczeństwa na środowisko naturalne.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl