Transport drogowy po Europie


Transport drogowy po Europie
2019-01-24
Międzynarodowy transport drogowy mimo, że zderza się z konkurencyjnymi formami transportu ma się świetnie i cały czas się bardzo prężnie rozwija. Obecnie ta gałąź gospodarki przeżywa prawdziwy boom za racji rosnącego popytu na tego typu usługi.

Transport drogowy po Europie 

Transport to w dzisiejszych czasach jeden z ważniejszych elementów gospodarki europejskiej. Zapewnia pracę ponad 11 milionom ludzi, a przy tym przyczynia się do znacznego wzrostu gospodarczego. Dzięki niemu możliwe jest przewożenie wszelakich towarów na bardzo duże odległości. Na rynku działa wiele firm transportowych, takich jak na przykład : firma AW Polska oferująca transport drogowy po Europie i której usługi świadczone są na najwyższym poziomie. 

Przeczytaj również:

Transport drogowy po Europie - najważniejsze wyzwania 

Ponieważ we współczesnych społeczeństwach obserwuje się coraz większą mobilność. Celem europejskiej polityki transportowej jest rozwiązywanie najważniejszych problemów : 

  • Zatory komunikacyjne - paraliżują nie tylko ruch lotniczy, ale i drogowy, 
  • Uzależnienie od dostaw ropy naftowej - pomimo znacznego zwiększenia efektywności energetycznej w transporcie, jest on niestety nadal zależny w 96 procentach od ropy naftowej. Niemniej jednak ropy naftowej będzie coraz mniej, a co za tym idzie znacznie wzrosną jej ceny, 
  • Jakość infrastruktury transportowej w Europie jest nierówna, co zdecydowanie utrudnia działanie w tym sektorze gospodarki, 
  • Konkurencja - sektor transportu europejskiego musi stawić czoła coraz większej konkurencji na bardzo szybko rozwijających się rynkach transportu na całym świecie. 

Transport drogowy po Europie - większa konkurencja 

Przewoźnicy drogowi mają możliwość prowadzenia obecnie działalności nie tylko w kraju swojej rejestracji, co zapobiega przejazdów powrotnym całkiem pustym pojazdem. Ta elastyczna zmiana ma duży wpływ na zwiększenie konkurencji, obniżenie kosztów, wzrost jakości usług w transporcie, łatwiejsze podróżowanie i w efekcie przyczynia się także do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń. 

Transport lotniczy - obecnie istnieje możliwość dużo tańszego, jak i łatwiejszego latania. Powstają nowe linie lotnicze i pojawiają się coraz to nowsze połączenia pomiędzy lotniskami na terenie Europy. Dzięki inicjatywie zwanej jednolitą europejską przestrzenią powietrzną w przyszłości będziemy mieli również do czynienia z takimi tendencjami. Dzięki umowom o tak zwanym otwartym niebie wszystkie linie lotnicze mają możliwość latania do każdego miasta na terenie Europy.

Transport kolejowy - każde przedsiębiorstwo kolejowe, które posiada właściwe zezwolenia ma możliwość oferowania własnych usług na terenie Europy. Sieci szybkich kolei uległy ostatnimi czasy szybkiej rozbudowie. Dzięki temu pasażerowie mogą zaoszczędzić nie tylko swoje pieniądze, ale i czas.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Marek1266, 2019-01-31 12:55:08

    Transport drogowy po Europie faktycznie bardzo się rozwinął


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl