TiPark – parkuj taniej i sprawniej


2022-03-30
Koszty parkowania w polskich miastach nieustannie rosną, a strefy płatnego parkowania konsekwentnie powiększają się. Dodatkowo, część miast decyduje się na ograniczenie przestrzeni umożliwiającej parkowanie samochodów. Jak w tym wszystkim ma odnaleźć się kierowca, którego celem jest centrum miasta?

Koszty parkowania w polskich miastach nieustannie rosną, a strefy płatnego parkowania konsekwentnie powiększają się. Dodatkowo, część miast decyduje się na ograniczenie przestrzeni umożliwiającej parkowanie samochodów. Jak w tym wszystkim ma odnaleźć się kierowca, którego celem jest lokalizacja w centrum miasta? Co można zrobić, aby parkowanie było łatwiejsze, a nawet tańsze? Można skorzystać z mobilnej aplikacji TiPark, która pomaga w parkowaniu na wiele sposobów.

Czym jest TiPark?

To mobilna aplikacja, której użytkownicy zaznaczają na mapie wolne miejsca parkingowe oraz wymieniają się miejscami na ulicach i parkingach. Dzięki TiPark można łatwiej parkować w całej Polsce, ale to rozwiązanie największą popularnością cieszy się w Warszawie i Krakowie.  Chociaż główną funkcją TiPark jest pomaganie w znalezieniu miejsca parkingowego, to mogą korzystać z niej nie tylko kierowcy, ale także inni uczestnicy ruchu drogowego. Nie ważne czy aktualnie znajdujemy się na spacerze, w kolejce do apteki, w ogródku kawiarni czy obserwujemy ulicę z okna – każdy, kto zainstaluje aplikację może dołączyć do lokalnych grup kierowców i rozpocząć aktywne wymienianie się miejscami parkingowymi.

Jak zatem parkować taniej?

Wystarczy regularnie korzystać z TiPark. Tuż przed odjazdem należy w aplikacji zaznaczyć swoje miejsce parkingowe, które chcemy udostępnić. Następnie ustawić kwotę wymiany i czas, który możemy spędzić w oczekiwaniu na nadjeżdżającego kierowcę. W bardzo ruchliwych centrach miast proces ten trwa zaledwie kilka minut. Pieniądze za wymianę otrzymujemy wygodnie przez aplikację i w ten sposób koszt parkowania redukujemy często nawet do zera.

Jak i gdzie dołączyć do społeczności TiPark?

Wystarczy zainstalować aplikację dostępną w sklepach Google Play i App Store. Dzięki niej od razu można stać się częścią społeczności TiPark. To rozwiązanie cieszy się największą popularnością w Warszawie i Krakowie, gdzie twórcy aktywnie promują miejskich aktywistów parkingowych.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przekozera@gmail.com

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl