Taksówka - taniej niż utrzymanie samochodu?


Taksówka - taniej niż utrzymanie samochodu?
2019-06-25
Czasem można spotkać się z opinią, że zamiast utrzymywać samochód, lepiej zainwestować w jazdy taksówkami, kiedy pojawia się taka potrzeba. Coś w tym jest!


Koszty utrzymania samochodu

Już zakup samochodu jest poważnym wydatkiem w praktycznie każdym domowym budżecie. Zazwyczaj nie robi się tego ot tak. Trzeba ten zakup bardzo dokładnie przeanalizować, przemyśleć. Trzeba zastanowić się czy stać nas na to w tym momencie, nierzadko trzeba wziąć kredyt albo pożyczkę. Tymczasem zakup samochodu to dopiero początek wydatków. Samochód trzeba jeszcze utrzymać. Oczywiście jeżeli jeździmy samochodem codziennie do pracy i nie bardzo mam inne wyjście, ponieważ na przykład mieszkamy na wsi, gdzie transport publiczny praktycznie nie funkcjonuje, to zakup samochodu jest racjonalnym wydatkiem i trzeba go podnieść. Jednak jeżeli mieszkamy w mieście i mamy doskonałe połączenie komunikacją miejską do miejsca pracy i do innych miejsc, do których każdego dnia bądź prawie codziennie dojeżdżamy, to warto zastanowić się z rezygnacją z posiadania samochodu i zamiast tego kiedy pojawi się taka potrzeba korzystać z taksówek. 

Przeczytaj również:


Olej, przegląd, opony

Jeśli chodzi o koszty związane z eksploatacją samochodu musimy przede wszystkim pamiętać o płynach takich jak olej czy płyn do spryskiwaczy. Absolutnie nie wolno nam zapomnieć o zapłacie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kierowców. Już jednodniowe opóźnienie generuje poważne kłopoty. Raz w roku każdy kierowca musi dokonać przeglądu swojego samochodu. Kosztuje to około 100 zł. Każdy kierowca musi też pamiętać aby posiadać odpowiednie opony - inne zimą, inne latem - dostosowane do powierzchni drogi. Jest to kluczowe dla bezpieczeństwa swojego, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. O tym nie wolno zapominać, ponieważ wszelkie zaniedbania w tej materii będą miały poważne konsekwencje. Dlatego właśnie warto zapisywać sobie wszystkie wydatki związane z samochodem i zapisywać w kalendarzu najważniejsze daty - kiedy płacimy oc, kiedy robimy przegląd, kiedy następnym razem należy sprawdzić stan paliwa. Taksówka potrzebna od zaraz

Niezależnie od tego czy posiadamy samochód czy nie, pojawia się czasem konieczność zamówienia taksówki. Mieszkańcy Suwałk na szczęście mają w swoim mieście prawdziwą perłę. Warto udać się po pomoc do taxi Suwalki. Ważne, aby posiadać numer taxi Suwałki, ponieważ jest to coś co może dosłownie uratować nam życie, kiedy nie mamy możliwości powrotu samochodem z imprezy. Czasem tak bywa, że w porę nie zadbamy o powrót. Nie umówimy się ze znajomymi albo z innych powodów zostajemy na lodzie. Wtedy pozostaje nam powrót taksówką. Znajomość zaufanego taksówkarza to prawdziwe błogosławieństwo! Radio taxi Suwałki będzie na czas, zawiezie nas do miejsca przeznaczenia. Nie ma co się zastanawiać tylko czym prędzej zapisać sobie ten ważny numer telefonu, a przede wszystkim wbić sobie do głowy, że warto z usług tej firmy skorzystać.Taksówka zamiast samochodu

Na pewno w życiu każdego człowieka będzie taka sytuacja, że wybór taksówki zamiast powrotu do domu własnym samochodem będzie jedynym akceptowanym wyborem. Nie ma zgody na wsiadanie za kółko po alkoholu. Narkotyki w naszym kraju niedozwolone więc nawet nie ma potrzeby wspominania o tym, że po zażyciu narkotyków także nie wolno prowadzić pojazdu mechanicznego. Ludzie zażywają także lekarstwa, po których nie wolno prowadzić samochodu. Wszystko jest zapisane w ulotce dołączonej do leku. Często również lekarz w trosce o bezpieczeństwo pacjenta informuje, że przepisuje lek, po którym nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl