Szybka i sprawna przeprowadzka firmy - Czy to w ogóle możliwe?


Szybka i sprawna przeprowadzka firmy - Czy to w ogóle możliwe?
2017-11-18
Dla większości rodzin zmieniających miejsce zamieszkania przeprowadzka jest prawdziwym koszmarem. Nie trudno się domyślić, że jeszcze ciężej mają firmy. Pamiętać należy bowiem, że te poza samą zmianą lokalizacji muszą one również myśleć o kontynuowaniu swoich usług.

Firma zmieniająca siedzibę nie powinna mieć więc wielkiego przestroju. Najlepiej będzie, jeżeli nie będzie miała go w ogóle, choć niekiedy nie jest to możliwe. Z pewnością przeprowadzona ona powinna być szybko i sprawnie.

Przeczytaj również:

Wskazówek dotyczących przeprowadzek firm udzieli firma 123 Przeprowadzki Poznań - jeden z liderów w branży przeprowadzek w Wielkopolsce.Dobry plan

Najważniejszy przy przeprowadzce firmy jest oczywiście dobry plan. Chcąc przeprowadzić ją szybko i sprawnie nie można nie przygotować planu, który następnie realizowany będzie krok po kroku. Samo rozpisanie kolejnych zadań to jednak nie wszystko. Nie mniej ważne jest również przypisanie do nich konkretnych osób. Trudno wszystkim zająć się osobiście. Jest to ciężkie i wymaga dużej ilości czasu. Przedstawiając każdemu konkretne instrukcje, na czasie takim można więc sporo oszczędzić.

Dobrze jest również powołać jednego koordynatora, który będzie czuwał nad pracą innych. Dostać musi on wszystkie instrukcje. Sam pracownik natomiast ma za zadanie skompletować zespół pomocników i wyznaczyć im konkretne zadania.Pomoc z zewnątrz

Nie jest oczywiście powiedziane, że pracownicy takiej firmy muszą wszystkim zajmować się osobiście. Nie ma takiego obowiązku. Można powiedzieć nawet więcej i stwierdzić, że firmy od tego stopniowo odchodzą i stawiają na pomoc podmiotów z zewnątrz. Jest to nawet logiczne, ponieważ uniknąć można wówczas zbyt dużego zamieszania. Ponadto pracownicy nie odrywają się od swych codziennych zadań i obowiązków.Organizacja przestrzeni biurowej

Poważnym problemem podczas przeprowadzek jest też zaburzona organizacja pracy. Jedni zajmują się pakowaniem kartonów, inni natomiast przenoszą się z pokoju do pokoju i tak dalej. Jednym słowem - chaos. Zajmując się przeprowadzką osobiście, wyznaczając do tego pracowników ze struktur firmy, ustanowić należy więc godziny, w których pakować się będzie kartony czy wykonywane będą inne prace na poczet zmiany lokalizacji.

Takiego problemu nie ma przy zatrudnianiu kogoś z zewnątrz. Firma od przeprowadzek zajmuje się tym po godzinach pracy biura. Dzięki temu pracownicy nadal mogą wykonywać swoje zadania, choć w nieco mniej komfortowych warunkach. Z obsługiwaniem klientów i wykonywaniem swoich codziennych zadań większych problemów jednak nie ma.Segregacja

Na koniec odnieść się trzeba też do właściwej segregacji dokumentów. Te starsze i mniej potrzebne nie powinny lądować w jednym kartonie z bieżącymi fakturami i dokumentacją, która w nowym biurze będzie niezbędna.

Nie da się więc ukryć, że przeprowadzka firmy wymaga dobrej organizacji i planu. Tym bardziej że i czasu na zmianę lokalizacji nie ma przecież zbyt wiele. Decyzja o zatrudnieniu podmiotu z zewnątrz należy do przedsiębiorcy. Bez wątpienia jest to jednak spora korzyść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl