Skuteczna ochrona lakieru - folia


Skuteczna ochrona lakieru - folia
2018-07-12
Lakier samochodu powinien być powodem do dumy dla każdego kierowcy. Niestety, rzeczywistość i oczekiwania często rozmijają się ze sobą. Tak długo, jak samochód stoi w garażu, jego lakierem można się chwalić.

Wystarczy jednak, że zaczniemy poruszać się nim po mieście i podmiejskich drogach, a proces jego degradacji postępuje w zatrważającym tempie. Jak sobie z tym poradzić?

Co niszczy lakier?
Istnieje wiele czynników, które stanowią zagrożenie dla lakieru samochodowego. Przed niektórymi jesteśmy się w stanie chronić, na inne jednak nie mamy wpływu. Dzieje się tak choćby w przypadku warunków atmosferycznych, musimy bowiem jeździć samochodem bez względu na to, czy właśnie pada deszcz, świeci słońce, czy też nadciąga gradobicie. Nie jesteśmy też w stanie zawsze podróżować po drogach, które niedawno były remontowane, a co za tym idzie, nieustannie narażamy się na odpryski, które powodują niewielkie uszkodzenia. Okazuje się jednak, że przynajmniej częściowo to my sami jesteśmy winni złemu stanowi lakieru. Dbając o samochód wielokrotnie używamy do jego czyszczenia agresywnych środków chemicznych nie zastanawiając się nawet, jaki będzie ich wpływ na stan naszego pojazdu. Co gorsza, często mamy tendencję do ignorowania niewielkich rys i zaczynamy martwić się o auto dopiero w tym momencie, gdy ich wielkość staje się alarmująca.

Przeczytaj również:


Czy folia może nam pomóc?


Coraz częściej można usłyszeć, że kierowcy wcale nie muszą się godzić na systematycznie pogarszający się stan lakieru samochodowego, a tym, co może im pomóc, jest specjalna folia zabezpieczająca karoserię. Trudno nie zadać więc pytania o to, czy jej oryginalne właściwości są potwierdzone, czy też mamy do czynienia po prostu z kolejnym motoryzacyjnym mitem.


Okazuje się, że folia ochronna rzeczywiście może być znakomitym zabezpieczeniem lakieru. Przesądzają o tym przede wszystkim jej właściwości techniczne sprawiają, że charakteryzuje się ona wysoką trwałością. W praktyce oznacza to, że nie są jej straszne nawet grubsze zarysowania, a kierowca nie musi obawiać się już uderzenia drobnych kamieni. Ważnym atutem folii ochronnej okazuje się również jej zdolność do samoregeneracji. Polega to na tym, że pod wpływem promieni słonecznych sama jest w stanie eliminować zarysowania. Jeśli pogoda nie pozwala na uruchomienie tego procesu, kierowca nie musi się zresztą przejmować, pomocna może bowiem okazać się ciepła woda.

Więcej informacji odnośnie foli ochronnej znajdziecie tu https://ultimatecars.pl/usluga/ochrona-lakieru-folia/


Folia zwykle jest stosowana do zabezpieczenia całego samochodu, nie jest to jednak konieczne. Kierowca może zdecydować się również na oklejenie nią maski, obudowy lusterek, progów bocznych oraz krawędzi drzwi i wnęk klamek, a więc tych miejsc, w których degradacja lakieru postępuje najszybciej i jest najbardziej widoczna. Folia ma zresztą także szereg dodatkowych atutów. Jest przeźroczysta, jej usunięcie nie jest skomplikowane, a już po wykonaniu tej czynności nie trzeba obawiać się ewentualnych śladów, jakie mogłaby pozostawiać po sobie, nie bez znaczenia jest zaś i to, że nie wymaga zabiegów konserwacyjnych. Stanowi znakomitą ochronę zarówno przed zarysowaniami, jak i przed korozją.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl