Seifert Logistics Group od 20 lat w Polsce


Seifert Logistics Group od 20 lat  w Polsce
2019-10-16
Jubileusz firmy Seifert Polska pod znakiem ekspansji • Dzięki nowemu projektowi w Jaworze do roku 2021 liczba pracowników Seifert Polska wzrośnie do ponad 500 osób • We wrześniu br., we Wrocławiu odbyła się uroczysta ceremonia obchodów 20-lecia Seifert Polska

Ulm, Katowice – pod koniec września bieżącego roku Grupa Logistyczna Seifert obchodziła uroczyście 20-lecie swojego istnienia w Polsce. W tym okresie firma Seifert Polska z aktualnie ośmioma Centrami Spedycyjno-Logistycznymi zadomowiła się w Polsce na dobre. W ich powstawaniu od samego początku uczestniczył Jan Brachmann, który równocześnie z początkiem roku obchodził jubileusz 20-lecia swojej pracy w firmie.

„Obecnie posiadamy w Polsce ugruntowaną pozycję w dziedzinie logistyki kontraktowej“, podsumowuje Brachmann, nawiązując do nowej lokalizacji w Jaworze, gdzie Seifert Polska odpowiadać będzie za kompleksową obsługę logistyczną pierwszej w Polsce fabryki niemieckiego producenta samochodów.

 

Spółka Seifert Polska powstała w 1999 roku w Chorzowie. Po czterech latach przeniosła się do Mysłowic, położonych obok Katowic, a więc stolicy Górnego Śląska, gdzie do dziś mieści się jej główna siedziba. Dzięki nowemu zleceniu w położonym w zachodniej Polsce Jaworze, do 2021 roku liczba pracowników spółki z 200 osób wzrośnie do ponad 500.

„20 lat temu, kiedy powstawała firma, nikt by się tego nie spodziewał”, przyznaje z dumą Jan Brachmann.

 

Powstanie firmy było wyzwaniem

Powstanie firmy Seifert Polska było nie lada wyzwaniem dla jej właściciela, Haralda Seiferta. Jan Brachmann, dyplomowany technik produkcji, z którym założył dla Seifert Logistics Group dział eksportu do Europy Wschodniej – władał kilkoma językami, ale dopiero wchodził w świat logistyki.

 

Dziś, ten pełnej krwi logistyk sprawuje szereg urzędów i funkcji, w tym urząd Prezesa Polskiego Oddziału Federalnego Związku Logistyki (Bundesverband der Logistik, w skrócie BVL). W 2007 roku Jan Brachmann został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmy Seifert Polska. Wszedł także do Zarządu Seifert Logistics GmbH. Od 2016 roku odpowiada ponadto za działalność gospodarczą spółki-córki Seifert Polska - Seifert Logistics s.r.o. w Czechach.

 

Jawor – fabryka silników spalinowych i akumulatorów

Seifert Polska w tej 46-tej lokalizacji grupy w Europie odpowiadać będzie za kompleksową obsługę logistyczną pierwszej w Polsce fabryki niemieckiego producenta samochodów.

W tej samej lokalizacji powstaje także nowy zakład produkcji ogniw akumulatorowych do samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Jan Brachmann wyraża swoje zadowolenie: „W jednej lokalizacji produkowane będą równocześnie najnowocześniejsze silniki spalinowe i kluczowe komponenty technologiczne dla e-mobilności.”

 

Witamy 2 000 pracownicę w Grupie

Na jubileuszową uroczystość w dniu 21 września 2019 r. Seifert Polska zaprosiła do Wrocławia blisko 150 gości, w tym przedstawicieli firm Aluplast oraz Baumit. Te dwa przedsiębiorstwa były w roku 1999 pierwszymi klientami nowoutworzonej spółki Seifert Polska i do dzisiaj ściśle współpracują z zespołem logistyki w Polsce.

Po zwiedzaniu miasta i rejsie statkiem po Odrze odbyła się uroczysta gala zakończona przyjęciem. W ramach tej ceremonii Panowie Harald Seifert i Jan Brachmann powitali oficjalnie Panią Brigidę Rzeszutek -  2 000 pracownicę firmy Seifert Logistics Group, która od początku sierpnia pracuje w nowym oddziale w Jaworze.

 

 

 

 

 

 

O Seifert Logistics Group:

Historia Grupy Seifert jest wzorcowym przykładem rozwoju. Założona w roku 1947 firma, po dziś dzień jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Ulm. Z lokalnego lidera rynku transportowego firma wyrosła do poziomu operatora spedycyjno-logistycznego działającego na arenie międzynarodowej. Jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Niemczech. Zatrudnia ponad 2 000 pracowników w 46 lokalizacjach w Europie, gdzie realizuje innowacyjne rozwiązania logistyczne dla branży motoryzacyjnej, papierniczej, chemicznej, farmaceutycznej, materiałów budowlanych i dóbr konsumpcyjnych.

 

 

 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Seifert Polska Sp. z o.o.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl