Różne typy wycieraczek samochodowych - jakie masz w swoim samochodzie?


Różne typy wycieraczek samochodowych - jakie masz w swoim samochodzie?
2018-09-14
Każdy kierowca chce móc czuć się za kierownicą pewnie i bezpiecznie - niezależnie od tego, jakie warunki atmosferyczne panują na drodze. Często jednak nie zwracamy uwagi na rozwiązania, które mają nam to bezpieczeństwo zapewnić.

Jednym z podstawowych są wycieraczki samochodowe. To od sprawności ich działania zależy jaką widoczność będzie miał kierowca.

Przeczytaj również:

Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że obecnie samochody osobowe wyposażone są w różnego rodzaju wycieraczki samochodowe. Poznajmy je lepiej.

Wycieraczki szkieletowe

Wycieraczki szkieletowe to tradycyjny model wycieraczek, który znajdziemy obecnie głównie w starszych autach. Posiadają metalowe, mocne ramię, do którego zamontowane jest gumowe pióro zbierające wodę. Zaletą wycieraczek szkieletowych jest przede wszystkim trwałość oraz wytrzymała, wydajna konstrukcja. Obecnie ten rodzaj wycieraczek coraz częściej wyposażony jest w dodatkowe spojlery, dzięki którym są one w stanie zapewnić aerodynamiczny docisk do szyby również podczas większych prędkości. Część producentów wyposaża wycieraczki szkieletowe również w dodatkowe spryskiwacze - po to, by zwiększyć skuteczność oczyszczania szyby.

Wycieraczki płaskie

W nowszych autach nie znajdziemy już raczej wycieraczek szkieletowych. Zostały one bowiem zastąpione wycieraczkami płaskimi, zwanymi również bezszkieletowymi. Co wyróżnia ten rodzaj wycieraczek? Przede wszystkim brak metalowego stelażu oraz aerodynamiczny profil pióra, który zapewnia dobry i - co równie ważne - równomierny docisk pióra do szyby. Wycieraczki płaskie posiadają zmniejszoną powierzchnię, dzięki czemu minimalizują szum powietrza. Wycieraczki te są również odporne na przymarzanie, dzięki czemu z powodzeniem mogą być używane również zimą.

Wycieraczki hybrydowe

Kolejnym rodzajem wycieraczek, który montowany jest przede wszystkim w autach marek premium, są wycieraczki hybrydowe. Łączą one w sobie zalety tradycyjnych wycieraczek szkieletowych oraz płaskich, dzięki czemu zapewniają bardzo mocny docisk, również podczas wysokich prędkości. Całkowicie zasłonięte pióro wycieraczki jest zintegrowane z ramieniem, co zapewnia nie tylko skuteczne działania wycieraczki, ale również wysoką estetykę. Zaletą wycieraczek hybrydowych jest również ich bardzo łatwy montaż.

A Ty jakie posiadasz?

Jak widać, każdy rodzaj wycieraczek ma swoje zalety. Niemniej jednak, jak każdy element wyposażenia samochodu, wycieraczki również zużywają się z czasem, przez co ich działanie staje się mniej efektywne. Warto więc zainteresować się ich stanem oraz sprawdzić w jakiego rodzaju wycieraczki zostało wyposażone fabrycznie twoje auto i wymienić je na nowe. Jakie wycieraczki kupić? Przede wszystkim zadbaj o to, by były to wycieraczki tego samego typu, które posiada twój samochód. Poza tym warto postawić na jakość i sprawdzoną, dobrą markę. Jedną z tych, na które warto postawić, jest Valeo. To firma, która oferuje dwie marki wycieraczek dopasowane do poszczególnych modeli samochodów. Więcej informacji na temat jej oferty znajdziesz na stronie https://www.valeoservice.pl/pl.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl