Rekordowa sprzedaż Volvo Cars w 2017 roku


Rekordowa sprzedaż Volvo Cars w 2017 roku
2018-04-24
W zeszłym roku dostarczono klientom 571 577 nowych aut osobowych marki Volvo, która pobiła swój sprzedażowy rekord wszechczasów i odnotowała piąty wzrost sprzedaży rok po roku. W porównaniu do 2016 roku popyt na te auta wzrósł o 7%.

2018 rok też zapowiada się dla firmy dobrze: do oferty dołączą kolejne nowe modele, na dwóch kontynentach powstają nowe fabryki, a dealerzy na całym świecie mają sporo zamówień do zrealizowania.

Bestsellery marki

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszyło się nowe Volvo XC60 oraz samochody serii 90. Właśnie te modele w głównej mierze przyczyniły się do osiągnięcia rekordowej sprzedaży. Zbudowane są one na nowoczesnej platformie podwoziowej SPA, opracowanej przez Volvo z myślą o autach średniej i dużej wielkości. Ta płyta podłogowa daje szerokie możliwości adaptacji najnowszych technologii i designu do szerokiej palety modeli.

Świetne wyniki sprzedażowe w Azji

Najwyższy wzrost odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku – 20,9%. Jest to przede wszystkim wynik wysokiej sprzedaży w Chinach, które są obecnie największym rynkiem Volvo. W regionie Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki sprzedaż wzrosła o 3,3%, natomiast w Ameryce Północnej i Południowej o 0,7%.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl