Przewóz zwierząt w taksówce - co warto wiedzieć?


Przewóz zwierząt w taksówce - co warto wiedzieć?
2020-10-12
Coraz więcej ludzi decyduje się na posiadanie psa lub innego pupila, jednak często pojawia się problem gdy trzeba je gdzieś przetransportować. Nie każdy z nas ma prawo jazdy, przez co zapewnienie zwierzakowi transportu może być utrudnione.
Wiele osób nie chce decydować się na przejazd komunikacją miejską, więc wybór pada na taksówkę. Co powinniśmy wiedzieć chcąc przewozić naszego pupila tym środkiem transportu?


Czy można przewozić zwierzęta w taksówce?

Na początku poszukajmy informacji na stronach internetowych, należących do firm taksówkarskich z naszego miasta. W witrynach takich jak przykładowo glob-trans.mielec.pl, znajdziemy między innymi informacje na temat możliwości przewozu zwierząt taksówką, a także cennik tego rodzaju usług. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że taksówkarz pozwoli nam zabrać pupila do samochodu i dowiemy się jaki będzie koszt naszego przejazdu.Jakie zwierzęta można przewozić w taksówce?

Jeśli chodzi o mniejsze zwierzaki, typu: świnka morska czy chomik - firmy taksówkarskie zazwyczaj nie robią problemu w ich przewozie, ze względu na ich wielkość. Problemy zaczynają się, gdy mamy zamiar przewozić zwierzę o większych rozmiarach. Dodatkowo gdy zwierzak jest pełen energii oraz bardzo aktywny. Taksówkarze nie mają specjalnych przepisów dotyczących przewozów psów czy kotów. Jednak zamawiając taryfę powinniśmy zapytać czy jest taka możliwość, aby wraz z nami wsiadł nasz pupil. Czy można zabrać psa lub kota do każdej taksówki?

Wiele osób z pewnością nie zna odpowiedzi na to pytanie. Odpowiedź brzmi: tak, pod warunkiem, że kierowca zostanie o tym poinformowany i nie będzie miał nic przeciwko. Jeśli kierowca nie będzie chciał zabrać naszego czworonożnego przyjaciela, musimy to zrozumieć i spróbować skorzystać z usług innej firmy. Przede wszystkim musimy pamiętać przy zamawianiu taksówki, aby poinformować kierowcę o naszych zamiarach, nawet gdy dotyczy to małych zwierząt. Powinniśmy pamiętać również, że kierowca może też mieć alergię i wtedy biorąc naszego ulubieńca możemy przysporzyć mu kłopotów. Czy taksówki są przystosowane do przewozu zwierząt? 

Warto wiedzieć, że z każdym rokiem przybywa coraz więcej taksówek przeznaczonych na potrzeby przewozu zwierząt. Zazwyczaj różnią się one od zwykłych tym, że posiadają specjalną strefę wydzieloną dla pupila oraz są wyposażone w specjalne klatki. Taka taksówka jest potrzebna głównie gdy potrzebujemy przewieźć kilka zwierząt, a już w szczególności gdy są to duże psy. Jeśli chodzi o zwierzęta o mniejszych rozmiarach - nie ma specjalnych wymagań, ale trzeba pamiętać żeby pupil nie uszkodził nic w samochodzie. Dużym plusem jest natrafienie na kierowcę, który uwielbia zwierzęta. W jakiej cenie jest taxi dla zwierząt? 

Transport taxi dla zwierząt jest w różnych cenach. Niektóre firmy podają ogólne ceny, a w innych znaczenie ma wielkość i gatunek zwierzaka. Mała świnka morska czy chomik, nie stworzą tylu problemów siedząc na kolanach właściciela, co duże psy. Kierowca po większych rasach będzie musiał posprzątać auto, więc naliczy większą sumę. Powinniśmy zamawiając taksówkę zapytać o opłatę i powiedzieć co będziemy przewozić oraz jakie ma rozmiary. 

Pies podróżujący taksówką Glob-Trans Taxi Mielec

Jak powinien wyglądać przewóz zwierzaka w taxi? 

Przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze zasady kultury. Gdy kierowca już zgodzi się na transport z naszym ulubieńcem, musimy zadbać o parę rzeczy. Pies nie może wsiąść brudny, a gdy jest małych rozmiarów - pamiętajmy o transporterze. Warto też zadbać o koc, na którym usiądzie nasz zwierzak. Najlepiej usiąść z tyłu samochodu i poprosić o większe auto, ponieważ będzie znacznie wygodniej. Czy można przewieźć zwierzaka bez właściciela? 

W takiej sytuacji warto wybrać firmę, która zajmuje się transportem zwierząt. Nigdy nie mamy pewności, jak będzie zachowywać się nasz zwierzak bez naszej opieki. Pamiętajmy, że zwierzak przez stres może wykazywać różne agresywne zachowania. Chcą zamówić transport dla naszego pupila musimy wcześniej powiedzieć o tym kierowcy taxi, a jeśli chcemy go przewieźć bez naszej opieki powinniśmy wziąć pod uwagę specjalny transport dla zwierząt.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl