Przeprowadzki międzynarodowe - jak wybrać dobrą firmę od przeprowadzek?


Przeprowadzki międzynarodowe - jak wybrać dobrą firmę od przeprowadzek?
2017-12-22
Skoro ciężkie i irytujące są przeprowadzki krajowe trudno, aby było inaczej przy przeprowadzce międzynarodowej. Nic dziwnego, że coraz więcej osób stawia w takiej sytuacji na pomoc fachowców i zatrudnia firmę, która zajmie się wszystkim od początku do końca.

Zresztą na rynku takich podmiotów również szybko przybywa. Jedne z nich nie odpowiadają jednak za uszkodzenie lub zgubienie przekazanego mienia, inne natomiast nie dotrzymują terminów. Są jednak i te, które cechuje pełen profesjonalizm.

Przeczytaj również:


Dobra, czyli jaka?

Jak jednak znaleźć dobrą firmę od przeprowadzek, która poradzi sobie z realizacją takiego zadania o zasięgu międzynarodowym? Czym kierować się przy jej poszukiwaniu, a następnie wyborze? Takich pytań jest zdecydowanie więcej i po wielokroć zadaje je sobie każdy, kogo taka przeprowadzka czeka. Chcąc odpowiedzieć na nie jak najdokładniej, zgłosiliśmy się do jednego z liderów od przeprowadzek w Wielkopolsce - firmy 123 Przeprowadzki Poznań.

Najlepiej oczywiście mieć polecenie od kogoś ze znajomych czy rodziny, choć nie jest to jeszcze gwarancja wykonania usługi na takim samym, wysokim poziomie. Pamiętajmy również, że nie często zdarza się, iż ktoś przeprowadza się poza Polskę z całym swoim dobytkiem. Nie da się natomiast ukryć, że przeprowadza międzynarodowa to zadanie logistycznie o wiele bardziej karkołomne od zmiany miejsca zamieszkania na terenie miasta, województwa czy nawet Polski.Najważniejsze czynnikiSzukając firmy, która zrealizuje usługę przeprowadzki międzynarodowej, pod uwagę wziąć trzeba kilka czynników. Najważniejsze z nich to doświadczenie, zakres usług, referencje czy cena.

Doświadczenie

Przeglądając ofertę podmiotów zewnętrznych zajmujących się przeprowadzkami międzynarodowymi, uwagę zwrócić trzeba na ich doświadczenie. Tak w zakresie takich przeprowadzek, jak i ich ogólny staż na rynku. Nie oznacza to oczywiście, że nowe firmy należy skreślać i z nich rezygnować. Jednak doświadczone podmioty o kilku- czy tym bardziej kilkunastoletnim stażu to zazwyczaj gwarancja wykonania usług na najwyższym poziomie. Bronią się one dobrą ich jakością, dzięki czemu działać są w stanie przez lata.

Zakres usług

Inną ważną kwestią jest też zakres świadczonych usług. Przy przeprowadzce międzynarodowej podmiot taki powinien zająć się wszystkim od początku do końca. Bardzo ważne jest również ubezpieczenie, co jest gwarancją zwrotu należności za zniszczone czy zgubione mienie.

Referencje

Liczą się również referencje. Te znaleźć zazwyczaj można na stronie internetowej. Przed ostatecznym wyborem niezbędne jest jednak również spotkanie "na żywo". Uwagę zwrócić trzeba tu na to, czy pracownik profesjonalnie pochodzi do zadania, jak opisuje ofertę i czy wyczerpująco odpowiada na zadawane pytania.

Cena

Nie bez przyczyny na końcu wspominamy o cenie. Ta jest ważna, bo każdy za takie usługi chce zapłacić jak najmniej i na nich oszczędzić. Zbędna oszczędność może się jednak nie opłacić i być jednoznaczna z niższą jakością usług.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl