Preparat do regeneracji silnika, czyli jak wydłużyć żywotność samochodu


Preparat do regeneracji silnika, czyli jak wydłużyć żywotność samochodu
2021-09-11
Czy regularnie wymieniasz olej silnikowy w samochodzie? Większość kierowców bez wahania odpowiada na takie pytanie twierdząco.

Jeśli jednak zapytalibyśmy o to, czy posiadacze samochodów pamiętają o zastosowaniu preparatu, który wyrównuje pracę silnika i ciśnienie sprężania, większość z nich zapewne zareagowałaby zdziwieniem albo nawet nie do końca zrozumiałaby pytanie. Tymczasem w bardzo prosty sposób można przysłużyć się regeneracji silnika w samochodzie. Wystarczy zastosować łatwo dostępny dodatek do oleju.Co zrobić po wymianie oleju?


Jak już ustaliliśmy na wstępie, o wymianie oleju silnikowego każdy pamięta. Zajmijmy się zatem tym, co trzeba zrobić, gdy mamy ten etap za sobą. Wieloletnie doświadczenia skłaniają nas ku temu, aby po każdej wymianie oleju zastosować preparat do regeneracji silnika. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Po uruchomieniu silnika i rozgrzaniu jednostki napędowej wystarczy dodać preparat do wlewu oleju silnikowego. Rzecz jasna czynność tę wykonujemy na wyłączonym silniku, ale niezbędne jest wcześniejsze rozgrzanie silnika. Gdy mamy to za sobą, ponownie uruchamiamy silnik i po upływie 15 minut pracy na jałowym biegu, pokonujemy odcinek o długości 200 km w łagodny sposób. Łagodna jazda jest tutaj rozumiana jako nieprzekraczanie prędkości obrotowej silnika 2700 obr./min. Opcjonalnie można po prostu uruchomić silnik i zapewnić mu 4 godziny pracy na biegu jałowym. Działanie preparatu do regeneracji silnika


Co osiągniemy stosując się do wyżej opisanych wskazówek? Tym sposobem uruchamiany jest proces działania preparatu do regeneracji silnika. Od aplikacji do momentu pokonania odcinka 1500 km będzie trwał proces budowania ochronnej warstwy ceramiczno-metalowej. Preparat do regeneracji silnika wytwarza ją podczas normalnej eksploatacji silnika. Ważne jest jednak to, aby w tym czasie nie wymieniać oleju silnikowego. Wspomniana warstwa ochronna zabezpiecza silnik i chroni powierzchnie tarcia przed dalszym zużyciem. Szczególnie intensywne działanie preparatu jest widoczne właśnie w tych rejonach, w których występuje największe tarcie metalu. Dzięki temu chronione są newralgiczne elementy silnika, a deformacje powierzchni zostają zahamowane. Jak widać, regeneracja silnika odbywa się w dużym stopniu samoczynnie, co stanowi ułatwienie dla kierowcy.Olej silnikowy wzmocniony dodatkiem


Dodatek do oleju silnikowego znacząco ułatwia rozruch zimnego silnika, co jest ważne zwłaszcza zimą. Kierowcy mogą zauważyć, że zużycie paliwa wyraźnie spada. Podobnej redukcji poddawane jest spalanie oleju. Dodatek do regeneracji silnika utrzymuje ciśnienia oleju na odpowiednim poziomie, pozwala uzyskać mały współczynnik tarcia w obrębie części silnika. Choć nie wzrasta lepkość oleju, to jego właściwości są znacznie poprawione. Ogólnie rzecz biorąc, silnik działa bardziej dynamicznie i stabilnie, jego żywotność jest wydłużona i można uniknąć kosztownych napraw. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl