Porsche Cayenne: Potęga i Elegancja na Drogach


Porsche Cayenne: Potęga i Elegancja na Drogach
2023-12-20
Dziś chyba każdy producent samochodów ma w swojej ofercie SUV-a lub przynajmniej crossovera. W przypadku Porsche modelem takim jest Cayenne. Samochód ten stanowi kwintesencję elegancji oraz - jak przystało na niemieckiego producenta klasy premium - istnej potęgi na kołach.

Ogromnie szybkie, bardzo drogie i wyróżniające się charakterystycznymi rozwiązaniami technologicznych oraz stylistycznymi coupe i roadstery - oto tradycyjny wizerunek Porsche, jednej z najsłynniejszych, a zarazem najbardziej prestiżowych niemieckich marek samochodowych. Jednakże w roku 2002 roku oferta tego producenta przeszła prawdziwą rewolucję, a to dlatego, że rozpoczęła się produkcja Porsche Cayenne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Styl i potęga

Cayenne (obecnie na rynku dostępna jest już trzecia generacja tego modelu) jest pierwszym w historii Porsche rodzinnym SUV-em, pod względem technologicznym spokrewnionym z Volkswagenem Tuaregiem. Mimo zastosowania wysokiego pięciodrzwiowego nadwozia oraz podniesionego prześwitu, samochód cechuje się stylistyka charakterystyczną dla marki - od razu rozpoznamy, że to Porsche, chociażby po światłach czy elementach deski rozdzielczej. Sylwetka jest potężna i muskularna, zwiastując zachowanie sportowego charakteru Porsche. To nie pozory, gdyż Cayenne wyposażono w silniki o znacznej mocy, gwarantujące wspaniałe osiągi - szczególnie w przypadku wzmocnionej wersji Turbo S - natomiast prowadzenie jest idealnie pewne i dające mnóstwo frajdy. Mamy tu więc to wszystko, co tygrysy lubią najbardziej, a na tym lista zalet Porsche Cayenne się nie kończy. Wnętrze jest bardzo przestronne i praktyczne, zaś fotele zapewniają niebotyczny poziom luksusu, podobnie jak arcybogate wyposażenie. Pojemny bagażnik jest kolejnym elementem, który sprawia, iż ten SUV jest wspaniałym samochodem rodzinnym, tyle że stanowiącym kwintesencję motoryzacyjnej elegancji i potęgi.Jak wybrać swoje Cayenne?

Bądźmy szczerzy - nie każdego stać na nowe Porsche Cayenne. Jednakże ceny używanych zaczynają się już od około 30 tys. zł, przy czym w przypadku egzemplarzy w dobrym stanie technicznym i z udokumentowaną przeszłością osiągają rzecz jasna znacznie wyższy pułap. Jak zawsze przy korzystaniu z oferty motoryzacyjnego rynku wtórnego, kupując Cayenne, trzeba nader skrupulatnie przyjrzeć się kondycji danego egzemplarza, zweryfikować jego przebieg i stan techniczny oraz sprawdzić, czy nie miał historii wypadkowej. Pamiętajmy, że Porsche często padają łupem złodziei, toteż niezbędne jest zweryfikowanie, czy egzemplarz, którym jesteśmy zainteresowani, nie figuruje w bazie pojazdów kradzionych. Poszukiwania wymarzonego Cayenne z drugiej ręki będą o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze, jeśli przeprowadzimy je na portalu który zamieszcza sprawdzone, wiarygodne ogłoszenia.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl