Polacy coraz chętniej wybierają miejskie pojazdy elektryczne


Polacy coraz chętniej wybierają miejskie pojazdy elektryczne
2021-09-23
Polacy są coraz bardziej świadomi wpływu na środowisko i szukają ekologicznych rozwiązań na podróżowanie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


 Alternatywne środki transportu cieszą się coraz ogromną popularnością, nie tylko w Dzień bez Samochodu, obchodzony na całym świecie 22 września. Jak wskazuje Alpay Güner prezes MediaMarktSaturn Polska, konsumenci coraz częściej kierują się troską o planetę przy wyborze produktów.

Światowy Dzień bez Samochodu jest najlepszą okazją do wypróbowania innych środków transportu. Wyniki sprzedażowe MediaMarkt pokazują, że Polacy coraz chętniej korzystają z rozwiązań alternatywnych do samochodów. Od wielu sezonów marka odnotowuje dynamicznie rosnącą sprzedaż elektrycznych deskorolek, hulajnóg i rowerów. Te ostatnie można wypróbować w ramach jazd testowych w wybranych sklepach sieci.

W MediaMarkt od lat kierujemy się w naszych działaniach ideą zrównoważonego rozwoju, co przekłada się również na asortyment naszych sklepów. Z radością obserwujemy także rosnącą troskę konsumentów o  środowisko, która ma coraz większy wpływ na ich decyzje zakupowe – zauważa Alpay Güner, prezes MediaMarktSaturn Polska.
 
Warto pamiętać, że każda, nawet najmniejsza zmiana przynosi pozytywne korzyści dla planety. Jak wskazują badania, samochód, którym podróżuje średnio 1,3 osoby emituje ok. 140 g/km dwutlenku węgla na osobę, a autobus, którym jedzie średnio 80 osób - tylko 11 g/km. Hulajnogi i rowery elektryczne uzyskują wyniki nawet 10 razy  niższe niż pojazdy samochodowe. Pomimo zmiennych warunków pogodowych, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, w Polsce możemy z nich korzystać nawet przez ¾ roku.


MediaMarktSaturn Polska
press box

Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Patka, 2021-10-27 11:29:54

    No i bardzo dobrze przynajmniej elektryczne pojazdy nie zagrażają środowisku. Sama się przerzuciłam na dojazdy od pracy elektryczną vespą nie dość, że nie produkuje spalin to jeszcze nie muszę płacić krocie za paliwo.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl