Pługi Lemken. Zadbaj o dobre części do maszyny


Pługi Lemken. Zadbaj o dobre części do maszyny
2021-09-04
Pługi posiadają bardzo długą historię, najstarsze dowody, potwierdzające istnienie tych narzędzi do wykonywania orki pochodzą sprzed kilku tysięcy lat. Wraz z rozwojem rolnictwa zwiększało się zastosowanie nowoczesnych technologii do produkcji maszyn rolniczych.

Pługi marki Lemken to optymalne wyposażenie techniczne gwarantujące sprawne wykonanie orki.Pługi - rodzaje i zastosowanie

Pługi rolnicze można podzielić ze względu na głębokość orki, do jakiej mają być zastosowane, można wyróżnić między innymi:

  • pług lemieszowy, który odrzuca skiby gleby tylko na prawo i tworzy regularne zagony,
  • pług obrotowy odkłada glebę zarówno na prawo, jak i na lewo, wśród narzędzi tego typu pług obrotowy Lemken cieszy się bardzo dużą popularnością,
  • pługi przyczepiane, wykorzystywane są do pracy na dużych terenach, mogą posiadać nawet kilkanaście korpusów,
  • pługi talerzowe stosowane są do orki kamienistych gleb, ich działanie polega na obracaniu się talerzy, które rozłupują kamienie.

Pług jest podstawowym narzędziem pracy w każdym gospodarstwie rolnym. Jego budowa pozwala na szybką wymianę poszczególnych części roboczych, nawet pługi Lemken wymagają od czasu do czasu wymiany zużywających się części. Producenci wykorzystują najnowsze technologie w dziedzinie metalurgii i projektowania, aby ich maszyny stawały się trwałe i niezawodne, ale zagwarantowanie idealnej trwałości części roboczych pługa nie jest wykonalne.Jak często należy remontować części robocze pługa?

Pługi Lemken są wykorzystywane również do zapobiegania chorobom roślin i mechanicznego usuwania chwastów. Na zużywanie się części wszystkich pługów mają wpływ między innymi:

  • rodzaj gleby,
  • konstrukcja maszyny rolniczej,
  • prędkość wykonywanej orki.

W przeszłości dobre lemiesze wystarczały na 20 - 25 hektarów, pługi najnowszej generacji mogą przepracować o wiele więcej bez konieczności wymiany części. Wymiana głównych roboczych elementów nie musi być kosztowna, dzięki zastosowaniu części zamiennych, dostępnych w atrakcyjnych cenach w sklepach rolniczych online.Części oryginalne czy zamienniki?

Nowoczesne stopy metali, z których wykonywane są elementy robocze, mają dużą wytrzymałość, wydajności maszyn rolniczych Lemken są bardzo duże. Ich opcje wyposażenia obejmują mechaniczne i hydrauliczne systemy ochrony pługa przed kamieniami. Podstawowe komponenty, które wymienia się w tym urządzeniu to lemiesze, odkładnie, płozy i stopki, a ich wymiana nie jest skomplikowana, ponieważ są przykręcane za pomocą śrub. Trwałość i wytrzymałość lemieszy uzyskuje się w procesie hartowania, ich jakość doświadczeni rolnicy potrafią rozpoznać po samym dźwięku, jaki jest wydawany po uderzeniu. 

Im pług jest bardziej zaawansowany technicznie, tym droższy jest jego remont, dlatego warto skorzystać z części, które są wysokiej jakości zamiennikami i jednocześnie są korzystne cenowo. Często cena zamienników jest dwa razy niższa niż części oryginalnych.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl