Oprogramowanie Polestar zapewnia więcej momentu obrotowego na tylnej osi w autach czteronapędowych


Oprogramowanie Polestar zapewnia więcej momentu obrotowego na tylnej osi w autach czteronapędowych
2018-10-30
Volvo Cars wprowadziło opracowaną przez Polestar aktualizację oprogramowania, która w ramach rozdziału napędu zwiększa przydział momentu obrotowego dla kół osi tylnej w modelach Volvo z napędem na cztery koła (AWD), umożliwiając bardziej dynamiczną jazdę.


Aktualizacja oprogramowania, opracowana przez nową markę elektryczno-wyczynową Polestar w ramach Frupy Volvo Car, zwiększa ilość i częstotliwość dostarczanej do kół osi tylnej siły napędowej, poprawiając skrętność dzięki wyraźniejszemu „dokręcaniu” auta przez oś tylną, a także kontrolę i panowanie nad autem podczas jazdy po zakrętach – oraz trakcję podczas ostrego ruszania z miejsca, co razem przekłada się na większą integrację kierowcy z autem.

– Nieprzerwanie dopracowujemy charakterystykę jezdną modeli Volvo, przekładającą się na doznania z prowadzenia, a ta aktualizacja sprawia, że czteronapędowe auta prowadzą się zarówno płynniej, jak i bardziej dynamicznie – powiedział Henrik Green, senior vice president ds. badawczo-rozwojowych w Volvo Cars.

Optymalizacja napędu AWD włącza się po wybraniu przez kierowcę trybu jazdy Dynamic – lub automatycznie, po dezaktywacji elektronicznej kontroli stabilności (ESP).

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl