Nowoczesne zarządzanie flotą? Tylko z platformą online!


Nowoczesne zarządzanie flotą? Tylko z platformą online!
2017-11-05
Zarządzanie flotą samochodów służbowych to zadanie wymagające nadzorowania wielu działań jednocześnie. Manager floty odpowiedzialny jest nie tylko za odpowiednie dysponowanie autami służbowymi, ale równocześnie trzyma pieczę nad kwestiami logistyki, transportu i administracji.

Do przykładowych obowiązków menagera floty należą między innymi monitorowanie stanu floty (stanu technicznego samochodów i ubezpieczenia aut), kontrolowanie i doraźna pomoc kierowcom w terenie oraz przygotowywanie raportów dotyczących wydajności floty.

Przeczytaj również:

Wszystkie jego działania mają na celu optymalizację podległych mu zasobów firmy oraz zapewnienie efektywności floty przy jak najmniejszych kosztach własnych. Wykonywanie tak rozległych obowiązków wymaga doskonałej organizacji pracy oraz skutecznych narzędzi pozwalających wykonywać swoje obowiązki. Manager floty nie tylko przygotowuje harmonogram pracy poszczególnych pracowników, ale również śledzi wszystkie pojazdy na bieżąco i reaguje, gdy potrzebna jest modyfikacja wcześniej ustalonego planu. Nowoczesnym narzędziem pomagającym w organizacji pracy i nadzorowaniu jej przebiegu jest monitoring floty. Dzięki rozwiązaniom takim jak platforma WEBFLEET od TomTom Telematics, manager floty uzyskuje pełną kontrolę nad wszystkimi swoimi zasobami, przy pomocy jednego urządzenia.WEBFLEET to skuteczne narzędzie do zarządzania pojazdami i pracownikami

Platforma WEBFLEET to rozwiązanie oparte na technologii SaaS (z angielskiego Software as a Service, co oznacza „oprogramowanie jako usługa”), umożliwia bezpieczny dostęp do wszystkich informacji, których potrzebujesz, aby zwiększyć skuteczność floty o każdej porze, w każdym miejscu. Korzystający z WEBFLEET manager floty może w dowolnym momencie sprawdzić aktualne położenie dowolnego samochodu z jego floty, poznać przebyte przez niego trasy oraz to w jaki sposób był wykorzystywany. Co istotne, platforma WEBFLEET może być dowolnie dostosowywana do potrzeb i wymagań każdego klienta. W zależności od tego, w jakiej branży działa firma, manager może wybrać, które informacje na temat działania floty są dla niego istotne oraz generować z nich czytelne raporty. Poza monitoringiem floty, WEBFLEET daje również możliwość kontaktu managera z będącym w trasie kierowcą, w celi przekazaniu informacji o konieczności zmiany trasy ze względu na aktualne warunki na drodze, przydzielania nowego zadania, czy instrukcji na temat jego stylu jazdy.Proste w obsłudze i bezpieczne narzędzie do monitoringu floty

Rozwiązania firmy TomTom Telematics są proste w obsłudze oraz łatwo integrują się z systemami używanymi w firmie, dając nieograniczone możliwości wszechstronnego zarządzania pojazdami i pracownikami. Ponadto, korzystając z platformy WEBFLEET macie Państwo pewność, ze zbierane przez Państwa dane nie trafią w niepowołane ręce. Nasze oprogramowanie zyskało certyfikat ISO 27001, gwarantujący najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa danych, jakości i dostępności.

Źródło: TomTom - Monitoring floty

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl