Nowa opona Continental do elektrycznych autobusów miejskich


Nowa opona Continental do elektrycznych autobusów miejskich
2019-04-11
Continental wprowadza na rynek pierwsze opony przeznaczone do autobusów miejskich z napędem elektrycznym. Nowy model Conti Urban HA3 315/60 R 22.5 charakteryzuje zwiększony indeks nośności nawet do ośmiu ton na każdą oś, czyli o 0,5 tony większy niż standardowy dla tego rozmiaru opon.

Ogumienie jest dostosowane nie tylko do zwiększonej za sprawą ciężkich akumulatorów masy pojazdu, ale też natychmiastowego dostępnego momentu obrotowego.

Przeczytaj również:

Elektromobilność zyskuje coraz większą popularność w sektorze transportu publicznego. Miasta na całym świecie sukcesywnie rozbudowują swoje floty pojazdów niskoemisyjnych. Rodzi to nowe wyzwania w zakresie ogumienia, które musi jednocześnie zapewniać przyczepność, wytrzymałość i ponadprzeciętną zdolność do przenoszenia obciążeń. W odpowiedzi na te nowe potrzeby Continental opracował najnowsze opony na wszystkie osie Conti Urban HA3 315/60 R 22.5 154/148J (156/150F).

– Nowe opony Conti Urban HA3 przeznaczone do elektrycznych autobusów powstały w oparciu o doświadczenie, które zdobywaliśmy we współpracy z producentami pojazdów użytkowych i miejskimi przedsiębiorstwami autobusowymi – powiedział Lutz Stäbner, Head of Product Management for Continental Truck and Bus Tires w regionie EMEA. – Dzięki zrównoważonym właściwościom stanowią bezpieczne, wygodne i oszczędne rozwiązanie wspierające elektromobilność w ruchu miejskim – dodał ekspert Continental.

Dzięki wyjątkowo wytrzymałej gęstej siatce grubszych drutów opasania opony Conti Urban HA3 mają zwiększony indeks nośności. Posiadają również solidny, trwały bieżnik o dużej zawartości kauczuku naturalnego, co zwiększa jego odporność na ścieranie, przecięcia, pęknięcia i wyszczerbienia. Wzmocnione ściany boczne sprawiają, że opony Conti Urban HA3 są odporne na częsty kontakt z krawężnikami. Wszystko to zapewnia dłuższą żywotność oraz optymalne wykorzystanie pełnego potencjału opony. Specjalny kontur opon do autobusów miejskich dodatkowo zwiększa trwałość i równomierność ich zużycia. Natomiast szeroki bieżnik zapewnia znakomitą stabilność przy pokonywaniu zakrętów dla maksymalnego bezpieczeństwa w ruchu miejskim. Gęsto rozmieszczone zachodzące na siebie lamele gwarantują optymalną przyczepność i panowanie nad pojazdem nawet na bardzo mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji opon. Wpływają także na obniżenie poziomu hałasu, a także lepszy komfort jazdy. Ponadto opony Conti Urban HA3 posiadają symbol płatka śniegu na tle góry z trzema szczytami (3PMSF), co oznacza, że nadają się do jazdy przez cały rok w wielu częściach Europy.


Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl