Niewidzialna wycieraczka – na problemy z myciem przedniej szyby


Niewidzialna wycieraczka – na problemy z myciem przedniej szyby
2018-06-18
Przednia szyba potrafi przysporzyć problemu z myciem. Z niezrozumiałych przyczyn to właśnie ona jest najczęstszym celem ptaków. Na szczęście jest rozwiązanie, powszechnie znane jako niewidzialna wycieraczka.

Częste mycie przyjacielem samochodu

Mycie samochodu to czynność jaką wypada wykonywać przynajmniej raz na dwa tygodnie. Za brudny samochód można dostać mandat i to aż do 500 złotych. Jakie elementy samochodu muszą być czyste? Przede wszystkim tablice rejestracyjne, światła, lusterka oraz szyby. Niestety, wielu kierowców nie stosuje się do tego przepisu, czym naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo. A przecież czyszczenie szyb może być niezwykle proste i przyjemne. Potrzebny jest do tego jednak profesjonalny sprzęt.

Przeczytaj również:

Na kłopoty – ściągaczka do szyb samochodowych

Możesz oczywiście jechać na myjnię bezdotykową i wraz z szybą umyć cały samochód. W tym wypadku nie zapomnij jednak zabrać ze sobą dobrej ściągaczki do szyb samochodowych. Niestety, mycie samochodu w ten sposób, chodź szybkie i dość skuteczne, zostawia widoczne ślady. Są to chociażby zacieki na szybach. Środek do mycia, jaki znajduje się w wężu myjni ma za zadanie wyczyścić nasz samochód z brudu, nie zaś zadbać o wrażenia estetyczne. Dlatego przyda nam się ściągaczka do szyb samochodowych, którą powinniśmy wozić w bagażniku. Dzięki niej pozbędziemy się kropel wody, jakie osiadają na szybach. W taki oto prosty sposób sprawimy, że nasz samochód nie będzie „uzbrojony” w zacieki.

Niewidzialna wycieraczka – lepsza niż płyn do mycia szyb samochodowych

Jednak mycie szyb samochodowych nie polega wyłącznie na jeżdżeniu na myjnię. O ten element zewnętrzny musimy dbać każdego dnia przed wyruszeniem w trasę. Dlatego, oprócz wyżej wspomnianej ściągaczki do szyb samochodowych, musisz w bagażniku mieć również płyn do mycia szyb samochodowych. Nigdy nie wiesz, kiedy ptak postanowi zostawić ci „pamiątkę” na samym środku szyby. Nie możesz również przewidzieć, czy mocny wiatr nie nawieje na twoje auto sporej warstwy piasku. Wtedy bierzesz w rękę płyn do mycia szyb samochodowych i mocno pracujesz. Albo robisz to z pełnym luzem. Do tego potrzebna jest niewidzialna wycieraczka. Dzięki niej szyba nie brudzi się na całej powierzchni, co oznacza, że przed wyruszeniem w podróż nie musisz spędzać tak wiele czasu na jej czyszczeniu. Niewidzialna wycieraczka to prosty i stosunkowo tani sposób na problemy z brudną od piasku czy żywicy szybą. Zwłaszcza, że ma ona również inne właściwości, które pozytywnie wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl