Najważniejsze kryteria wyboru kredytu samochodowego


Najważniejsze kryteria wyboru kredytu samochodowego
2018-08-09
Z szerokiej palety ofert na kredyty samochodowe, w polskich bankach warto wybrać taką, która będzie najlepiej dopasowana do indywidualnych preferencji kredytobiorcy. Jak znaleźć taki kredyt?

Porównanie ofert kredytów samochodowych

Liczne banki działające na polskim rynku kredytowym mają w swoich ofertach kredyty samochodowe. Można odwiedzić wybrane banki i zapytać o ofertę, ale zajmie nam to sporo czasu. Łatwiej porównać propozycje kredytów, sięgając po ranking kredytów samochodowych www.lowcakredytow.pl. W jednym miejscu, zgodnie z zadanymi kryteriami pożądanego zobowiązania, porównamy oferty banków. Później wystarczy kliknąć wybrany kredyt online w www.lowcakredytow.pl, a klient przenoszony jest do strony banku lub bezpośrednio do formularza składania wstępnego wniosku kredytowego.

Przy porównywaniu ofert należy sprawdzić nie tylko wysokość oprocentowania nominalnego, ale również wysokość RRSO dla kredytów o takich samych parametrach. RRSO, tj. roczna rzeczywista stopa oprocentowania obejmuje łączne koszty kredytowe obciążające kredytobiorcę.

Trzeba też zwrócić uwagę na to, co można kupić za kredyt samochodowy udzielony w danym banku. Nie każdy pozwoli na zakup wieloletniego auta czy pojazdu nietypowego, jak np. quad. Sprawdzić trzeba, czy kredyt nie wymaga też zabezpieczenia, a najczęściej ma to miejsce.

Przeczytaj również:

Jakie zabezpieczenie?

Najczęściej kredyty samochodowe udzielane są z zabezpieczeniem, które pozwala zniwelować ryzyko kredytowe ponoszone przez bank.  Stosowane są dwa podstawowe sposoby zabezpieczenia kredytu na samochód:

·         zastaw rejestrowy,

·         przewłaszczenie na zabezpieczenie.

Dodatkowo bank może zażądać też cesji z polisy AC pojazdu, weksla in blanco od kredytobiorcy oraz depozytu karty pojazdu.

Zastaw rejestrowy polega na tym, że w krajowym rejestrze zastawów jest umieszczany stosowny wpis o ustanowieniu zabezpieczenia, a informacja ta trafia także do dowodu rejestracyjnego samochodu. Zastaw uruchamiany jest w momencie, gdyby klient przestał spłacać raty udzielonego zobowiązania. Wówczas bank ma prawo zająć przedmiot zastawu, sprzedać go i z uzyskanych w ten sposób pieniędzy pokryć niespłaconą część kredytu wraz z odsetkami.

Natomiast przewłaszczenie na zabezpieczenie polega na tym, że instytucja kredytująca ma mniejszościowy udział w samochodzie wynoszący 49 proc. Dzięki temu i depozytowi karty pojazdu, samochód kupiony na kredyt bankowy nie może zostać sprzedany przez właściciela. W umowie kredytowej na ogół jest umieszczana w takim przypadku informacja, że w razie niespłacenia dwóch kolejnych rat kredytu, 49 proc. udziału we własności samochodu w sposób automatyczny przejdzie w ręce banku.

Przy wyborze kredytu samochodowego należy zwrócić uwagę na jego całkowite koszty, wymagane zabezpieczenia oraz to, na co może zostać on przeznaczony. Dzięki takiemu podejściu wybierzemy najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl