Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive rusza w Polskę
Od kwietnia do końca czerwca, w trasę wyrusza Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive. Instalacja odwiedzi w tym uczelnie techniczne w 8 miastach Polski. Dzięki tej prezentacji, studenci będą mogli poznać tajniki funkcjonowania i konstruowania samochodowych systemów komfortu.
Z początkiem kwietnia Mobilna Prezentacja Kongsberg Automotive startuje od pobytu na Politechnice Warszawskiej i do końca czerwca objedzie Wydziały Mechaniczne, Transportu , Elektryczne i Budowy Maszyn na następujących uczelniach: Politechnika Łódzka, UTH Radom, Politechnika Lubelska, AGH w Krakowie, Politechnika Śląska w Katowicach oraz w Gliwicach, jak również ATH Bielsko Biała.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Gdy w zeszłym roku akademickim prowadziliśmy wykłady na uczelniach wyższych, zauważyliśmy, że dla wielu studentów zaskoczeniem były informacje o tym, jak wysokie technologie stosowane są dziś do konstruowania foteli samochodowych. Dawno przestały one być zwykłymi siedzeniami, obecnie to urządzenia, które w spersonalizowany sposób dbają o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Przygotowaliśmy mobilną i interaktywną wystawę, tak by pokazywała proces tworzenia mat grzewczych i systemów masażu od podszewki. Zależy nam na tym, by studenci wiedzieli, jakie technologie są dostępne aktualnie i by wspólnie ze swoimi wykładowcami pracowali nad ich udoskonalaniem w przyszłości. Dziś nauka stawia na opracowanie inteligentnych rozwiązań wyposażenia aut, nowoczesne protokoły komunikacji pomiędzy elementami wyposażenia wnętrza a komputerem pokładowym oraz personalizację i zapamiętywanie ustawień dla danego pasażera - podkreśla Grzegorz Kasperczyk z NPI Kongsberg Automotive Pruszków.
Mobilna prezentacja jest wynikiem współpracy Kongsberg Automotive z Radą Naukową złożoną z przedstawicieli kluczowych uczelni technicznych w Polsce: prof. PW dr hab. inż. Cezarego Rzymkowskiego, prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztofa Górskiego, dr inż. Szczepana Moskwy, dr hab. inż. prof. Andrzeja Harleckiego, prof. dr hab. Edwarda Lisowskiego, prof. dr hab. inż. Pawła Droździela, prof. dr hab. inż. Łukasza Kaczmarka, prof. dr hab. inż. Bogusława Łazarza oraz dr hab. inż. Barbary Kulesz.
Powinniśmy pracować nad takimi programami nauczania oraz narzędziami prezentacyjnymi, które ułatwią studentom zapoznanie się z nowymi technologiami oraz umożliwią poznanie ich w praktyce. Nasza współpraca polegała głównie na tym, jak skonstruować mobilną prezentację w taki sposób, aby była ona interaktywna i pomocna studentom - dodaje prof. PW dr hab. inż. Cezary Rzymkowski z Politechniki Warszawskiej.
Harmonogram Mobilnej Prezentacji:
3-10 kwietnia - Politechnika Warszawska
10-19 kwietnia - Politechnika Łódzka
19-26 kwietnia - Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
26 kwietnia - 8 maja - Politechnika Lubelska
8-15 maja - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
15-22 maja - Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
22 maja-5 czerwca - Wydział Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach
5-19 czerwca - Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach
19-30 czerwca - Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach