Milionowa inwestycja Volvo Cars i Geely Holding w markę Polestar


Milionowa inwestycja Volvo Cars i Geely Holding w markę Polestar
2017-10-20
Volvo Cars przeznaczy na rozwój marki Polestar około 640 mln euro. Właśnie takie oświadczenie wydali dziś przedstawiciele marki Volvo Cars oraz Geely Holding, do której należą obydwie te marki. Wraz z tym oświadczeniem, marka pokazała światu swój pierwszy, własny model, który trafi do produkcji.


Plan inwestycyjny zakłada między innymi powstanie najnowocześniejszego zakładu produkcyjnego Polestar w Chengdu oraz uprzywilejowany dostęp do fachowej wiedzy i standardów produkcyjnych Volvo. Inwestycja ta  stwarza idealne warunki do rozwoju produktu i marki Polestar, która zmieni profil swojej działalności. Odtąd będzie to odrębna marka wyspecjalizowana w samochodach elektrycznych o sportowych osiągach.

Bliska współpraca z Volvo, umożliwi marce Polestar znaczne skrócenie czasu opracowania nowych modeli, co daje producentowi przewagę startegiczną nad konkurentami na rynku motoryzacyjnym. Pozwoli to na zbudowanie silnej firmy Polestar zintegrowanej z Volvo Cars. Obie strony będą czerpać korzyści z bliskiej współpracy w zakresie dalszego rozwoju technologii i kosztów zaopatrzenia.

Chiny są obecnie światowym liderem w zakresie elektryfikacji i stanowią doskonałe zaplecze technologiczne w tym zakresie. Dlatego nowy model Polestar 1 wyjedzie właśnie z fabryki w Chengdu. Sama marka będzie skupiona nad rozwoje nowych technologii napędów elektrycznych, a jej rozwiązania będą wykorzystywane przez Volvo Cars.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl