Mercedes-Benz zaprezentuje 9 nowych modeli do 2021 roku — oto najciekawsze z nich


Mercedes-Benz zaprezentuje 9 nowych modeli do 2021 roku — oto najciekawsze z nich
2019-10-23
Przełom drugiej i trzeciej dekady XXI wieku to z pewnością czas, w którym producenci samochodów nie mogą spoczywać na laurach, jeśli chcą utrzymać swoją pozycję na rynku.

Klienci, głosując portfelami, domagają się innowacji, ale takich które rzeczywiście usprawniają korzystanie z nowego modelu, podczas kiedy niektórzy producenci oferują im efektowne wodotryski, które tworzą więcej problemów, niż rozwiązują. Być może właśnie z tego powodu to właśnie Mercedes-Benz wyłonił się ostatnio na pozycję lidera w sprzedaży nowych modeli w segmencie premium - zespół ze Stuttgartu zna się jak nikt na tworzeniu praktycznych innowacji.

Marka prowadzi mocno ekspansywną politykę wypuszczając niezwykle wiele modeli, zapełniając każdą istniejącą niszę na rynku oraz tworząc zupełnie nowe modele, które nie mają żadnej realnej konkurencji. Dzisiaj skupimy się na najciekawszych modelach, zaplanowanych na jesień 2019 roku lub później. Partnerem artykułu jest gdański dealer Marcedes AMG Witman.Klasa CLA Shooting Brake

2.jpg

Klasa CLA shooting brake (2019)

Nowa klasa CLA Shooting Brake to propozycja dla tych, którzy szukają samochodu o sportowym charakterze, ale jednocześnie nie chcą poświęcać praktyczności i przestrzeni wewnątrz. Shooting brake to stylistyka w przeszłości głównie wykorzystywana w przerabianych samochodach typu coupe tak aby zwiększyć im przestrzeń użytkową bagażnika, bez sprawiania, że samochód będzie mniej optymalny pod względem aerodynamiki. Zastosowanie takiego nadwozia nadaje nowej wersji Mercedesa CLA charakterystycznego sportowego wyglądu. Mimo tego jednak objętość bagażnika wynosi całe 495 litrów (1354 l po złożeniu tylnych siedzeń), czego próżno będzie wśród konkurencyjnych sedanów czy coupe. Z drugiej strony, jeśli popatrzymy na model SB jako kombi, wyróżnia się on wyjątkowo niskim współczynnikiem oporu aerodynamicznego (0,26), co zapewnia komfortową jazdę i mniejsze spalanie, szczególnie przy wyższych prędkościach.

Poza tym mamy oczywiście do dyspozycji nowe wnętrze, jakie możemy zobaczyć od niedawna we wszystkich nowych kompaktach od Mercedesa, rzuca się w oczy długi nowoczesny dwuekranowy panel służący jako wskaźniki i jako komputer pokładowy. W skrócie, nowa klasa CLA SB to powiew świeżości w segmencie sportowych kompaktów premium, którego oczekiwaliśmy, a przy tym zaskakująco praktyczny samochód, który dzięki szerokiej gamie wyposażenia (w tym silnik do 306 KM w wersji AMG) może przypaść do gustu wielu osobom. Dostępny w salonach od września 2019Nowa klasa S (2020)

3.png

Nowa S klasa ma podobno czerpać z wyglądu zaprezentowanych w ostatnich latach mercedesach takich jaka na przykład klasa GLC

To będzie już jedenasta generacja limuzyny od Mercedesa, a zmieni ona wiele, biorąc pod uwagę informacje o modelu, które wyciekły oraz zdjęcia zakamuflowanego samochodu. Nowa S klasa będzie większa i jednocześnie lżejsza, dzięki szerszemu zastosowaniu włókna węglowego i aluminium w konstrukcji pojazdu. W standardzie S klasa ma być hybrydowa z silnikiem, który poza standardowym trybem jazdy znanym z innych aut hybrydowych, gdzie silnik elektryczny odpowiada za start i pierwszą fazę przyśpieszania, nowa S klasa umożliwia płynne przełączanie się z silnika spalinowego do elektrycznego w zależności od preferencji kierującego pojazdem. Ponadto, tak jak w innych nowych Mercedesach, zaimplementowany będzie system MBUX pozwalający na intuicyjne sterowanie głosem. Z racji że będzie to jednak S klasa, model znany ze swojej multimedialności, możemy przewidywać, że MBUX doczeka się w najnowszym modelu dalszych usprawnień, zwiększając prowadzenie S klasy w segmencie nowoczesnych sedanów premium.

Za zmianami technicznymi idą również zmiany nadwozia. W tym aspekcie, z tego co możemy zauważyć po testowanych na drodze modelach możemy zauważyć duże zmiany jak na model jakim jest S klasa. Nowy design oraz ostrzejsze linie, nadające sportowej duszy nowym Mercedesom będą obecne w najnowszej odsłonie limuzyny, nie odbierając jej jednak charakterystyczności na tle innych modeli firmy ze Stuttgartu. Zagadką jest jednak to, jak detale samochodu prezentują się pod założonym kamuflażem. Podsumowując jednak to co wiemy o nowej S klasie, pewne jest to, że od lat model ten nie doczekał się takich zmian i będzie to z pewnością jedna z ciekawszych i bardziej innowacyjnych inkarnacji S klasy. Więcej informacji możemy się spodziewać w 2020 roku.Podsumowanie

Innowacyjność marek segmentu premium bierze się ze stale rosnącej bazy potencjalnych klientów. Chiny czy Indie - państwa których rynek motoryzacyjny owiany był kiedyś niesławą z powodu kopiowania rozwiązań z reszty świata, dzięki postępowi gospodarczemu są zaczynają być dla europejskich marek premium prawdziwą żyłą złota. Dzięki temu wzrosła konkurencyjność, a my możemy się  cieszyć innowacyjnymi modelami. Najnowsze Mercedesy są zdecydowanie dowodem tego, że zdrowa konkurencja na rynku jest zbawienna dla entuzjastów motoryzacji.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl