Kuehne + Nagel rozszerza sieć połączeń drogowych dzięki przejęciu Grupy Jöbstl


2019-07-26
Kuehne + Nagel w Austrii przejęło firmę Jöbstl, średniej wielkości przedsiębiorstwo logistyczne z siedzibą w Wundschuh w okolicach miasta Graz. Dzięki integracji Grupy Jöbstl, Kuehne + Nagel rozszerza swoją sieć drogową i umacnia transport w kierunku Europy Wschodniej.

W przyszłości, Klienci będą mogli korzystać z serwisu Grupy Jöbstl w zakresie europejskich usług drobnicowych. „Dodając do naszej oferty portfolio Grupy Jöbstl, jesteśmy w stanie zaoferować Klientom więcej usług w regionie i strategicznie rozbudowywać naszą sieć drogową" - wyjaśnia Uwe Hött, wicedyrektor dywizji drogowej Kuehne + Nagel w Europe. „Dysponując ponad 130 oddziałami w całej Europie, Kuehne + Nagel obecnie łączy wszystkie rynki w regionie. Dzięki integracji z siecią Jöbstl wzmocnimy dostępne połączenia, szczególnie z sąsiednimi państwami przy jednoczesnym zwiększeniu częstotliwości wyjazdów i skróceniu czasu dostaw. Zakładamy, że szczególnie duże firmy skorzystają z naszego rozszerzonego portfolia usług ".

„Bardzo doceniamy silne zakorzenienie Jöbstla w austriackich tradycjach oraz jego długą historię. Dzięki przejęciu rodzinnej firmy, zyskujemy partnera, który cechuje się niezawodnością, elastycznością i obsługą Klienta z osobistymi, wartościowymi akcentami, które są niezwykle ważne dla Kuehne + Nagel", mówi Franz Braunsberger, dyrektor generalny Kuehne + Nagel w Austrii.

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do Grupy Kuehne + Nagel i stać się częścią silnej międzynarodowej sieci logistycznej. Razem możemy oferować Klientom szerokie portfolio usług. Łącząc nasze sieci budujemy synergie i tworzymy przestrzeń dla wzrostu, przynosząc wymierne korzyści naszym Klientom i pracownikom"- dodaje Christoph Jöbstl, dyrektor zarządzający i udziałowiec grupy Jöbstl.

Przejęcie zostało zatwierdzone przez właściwe organy antymonopolowe. W ramach przejęcia 100% udziałów w SLM Spedition und Logistik GmbH w Wiedniu zostanie przeniesionych na Kuehne + Nagel. Strony zgodziły się nie ujawniać ceny transakcji.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl