Kontrakt o wartości 56 M€ dla Kongsberg Automotive Pruszków


2015-11-20
Kongsberg Automotive wygrał globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium znanego niemieckiego producenta. Za produkcję będzie w całości odpowiedzialny zakład w Pruszkowie. Wartość kontraktu to 56 milionów Euro w przeciągu 8 lat.

Zawarta umowa ma charakter globalny, jednakże produkcja mat grzewczych odbędzie się tylko
 i wyłącznie na terenie Pruszkowa. Dla polskiego oddziału podpisanie kontraktu oznacza rozbudowę
 o pięć nowych linii produkcyjnych, co stanowi  około 800 metrów kwadratowych. Co więcej w ramach kontraktu spółka na szeroką skalę wdraża do swojej produkcji najnowocześniejsze technologie szycia, które pozwolą wyposażyć w maty grzewcze aż trzydzieści cztery warianty siedzeń do samochodów klasy premium (SUV oraz sedan)

Przeczytaj również:

W wyścigu o wygraną w przetargu pokonaliśmy czterech czołowych europejskich dostawców. O wyborze naszej oferty zdecydowała jednak nie tylko cena, ale też nasze know how. Produkcja mat grzewczych realizowana będzie przy wykorzystaniu najnowszej technologii szycia. Podpisanie tego kontraktu wiąże się ze znaczną rozbudową naszego zakładu w Pruszkowie  - mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Polsce.

O wygranej w przetargu zaważyły przede wszystkim takie czynniki jak jakość, zaawansowane rozwiązania technologiczne, wiarygodność  oraz pozytywne opinie o zakładzie w Pruszkowie. Kongsberg Automotive,  przez osiem lat trwania umowy, będzie w stanie wyposażyć aż milion samochodów w maty, wykonane przy użyciu najnowszych technik produkcji. Firma posiada własny dział R&D, który cały czas rozwija  technologię produkcji mat grzewczych.

 

 

W przyszłości nasze produkty będą wyposażane w systemy autodetekcji, które umożliwią współpracę systemów zapewniających komfort jazdy z bezpieczeństwem kierowcy. Dzięki nowym technologiom będziemy w stanie spersonalizować ochronę kierowcy pod względem wagi, wzrostu, etc. - dodaje Paweł Cichoń, NPI Manager Kongsberg Automotive w Polsce.

***

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje się tu, m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Toyota czy Bentley.

W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty. Kongsberg Automotive jest zakładem wyjątkowym pod względem innowacyjności i wyróżnia się na tle innych produkcji w naszym kraju.


Więcej informacji udziela:

Magdalena Hayder

Procontent Communication

Mail: magdalena.hayder@procontent.pl

Tel.: 881 203 322

Nadesłał:

aadrian

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl