Kołpaki samochodowe, czy alufelgi?


Kołpaki samochodowe, czy alufelgi?
2019-11-29
W dzisiejszych czasach samochód to już nie tylko środek transportu, ale także sposób na wyrażenie siebie. Dodatkowe wyposażenie pojazdu może w krótkim czasie zmienić nie do poznania Twoje auto, jednak nie ma co ukrywać, że bywa ono dość kosztowne.
Akcesorium, które zdecydowanie należy do tych droższych są np. alufelgi. Często kierowcy postanawiają w ramach oszczędności zainwestować w wysokiej jakości kołpaki samochodowe. Zastanawiasz się, co będzie lepsze dla Ciebie? Poznaj wady i zalety obydwu rozwiązań!

Kołpaki samochodowe – wady i zalety

Na rynku obecnie jest szeroki wybór różnorodnych kołpaków samochodowych. Te wykonane z dobrych materiałów i charakteryzujące się wysoką jakością prezentują się niejednokrotnie tak samo dobrze, jak alufelgi, co jest ich niewątpliwą zaletą. Nie od dziś wiadomo, że najwięksi przeciwnicy kołpaków twierdzą, że nie są one tak estetyczne i efektowne, jak felgi aluminiowe, co jak widać nie jest już prawdą. Ponadto kołpaki chronią także felgi i elementy zawieszenia przed niechcianymi zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. Warto wspomnieć, że akcesorium to wyróżnia się dodatkowo łatwym i intuicyjnym montażem – mogą być one przykręcone do felgi śrubami lub sprawnie zamontowane za pomocą metalowego pierścienia dociskowego. Ponadto możliwość ich zgubienia jest praktycznie bliska zeru. Minęły też czasy, gdy kołpaki ulegały szybko zniszczeniom np. w wyniku częstego używania myjki ciśnieniowej.Alufelgi – mocne i słabe strony

Felgi aluminiowe to wciąż jedno z najczęściej wybieranych wyposażeń dodatkowych do auta. Alufelgi mają i mocne i słabe strony, które sprawiają, że posiadają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedną z największych wad alufelg jest zdecydowanie ich cena, często nawet kilkukrotnie wyższa niż kołpaków samochodowych. Dodatkowo alufelgi są bardziej podatne na różnego rodzaju zarysowania, drobne usterki i niewielkie pęknięcia. Każda rysa przyprawia o mały zawał, gdyż wymiana alufelg to kosztowna sprawa. Z tego powodu kołpaki samochodowe wydają się być jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Felgi aluminiowe posiadają jednak także szereg zalet, wśród których warto wymienić m.in. wytrzymałość, solidne wykonanie, trwałość oraz doskonały wygląd. Ponadto w lecie felgi aluminiowe zapewniają dużo lepszą wentylację hamulców, co może mieć bezpośredni wpływ na ich dłuższą żywotność.Indywidualne potrzeby

Trudno odpowiedzieć na pytanie, które akcesorium wybrać – alufelgi, czy kołpaki samochodowe? Jak to często bywa w przypadku samochodów – wszystko zależne jest od Twoich indywidualnych preferencji, potrzeb oraz możliwości. Warto pamiętać, że aktualnie kołpaki samochodowe wykonane z wytrzymałych i odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne materiałów to inwestycja na lata, która w żaden sposób nie ustępuje alufelgom. Ważne jest jednak ich odpowiednie dopasowanie do danego modelu pojazdu, dlatego zawsze powinno się kupować kołpaki samochodowe zgodne z zaleceniami producenta. Następnie wystarczy tylko cieszyć rewelacyjnym wyglądem auta przez długi czas.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl