Kiedy warto wynająć busa? Poradnik


Kiedy warto wynająć busa? Poradnik
2018-08-17
Busy to auta wyjątkowo poręczne w prowadzeniu. Pozwalają na przewiezienie naraz większej liczby pasażerów i rzeczy. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, dzieląc koszt podróży na kilka osób. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wynajem busa.

Zamiast inwestować we własny pojazd, wolimy zapłacić za wypożyczenie. Czy to faktycznie dobre rozwiązanie?

fot. finserv.com.pl

Możliwość optymalizacji kosztów podróży to podstawowa zaleta takiego rozwiązania. Plusów jest jednak zdecydowanie więcej. Po pierwsze, utrzymanie takiego auta nie jest prostą sprawą. Po drugie, rzadko będziemy potrzebować busa na co dzień. Często chodzi tylko o to, aby wykorzystać pojemniejsze auto w danym momencie, z powodu określonej sytuacji: rodzinnej wycieczki, przewozu gości ze ślubu na wesele, wyjazdu służbowego, odebrania większej liczby osób z lotniska itd. W takich momentach wynajem to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Warto wiedzieć, że busy to potoczna nazwa mikrobusów, czyli pojazdów o niedużych gabarytach, pozwalających na grupowy przewóz osób. Najczęściej mieszczą od 8 do 9 osób, są pojemne, ale przy tym na tyle kompaktowe, że ich prowadzenie to prawdziwa przyjemność. Może kierować nimi każdy posiadacz prawa jazdy kat. B. Trzeci plus to możliwość wjechania busem także na wymagające, trudne trasy. Niestraszne im wąskie ulice, czy kręte, górskie dróżki. Wszystko to sprawia, że ten rodzaj transportu stał się dobrą alternatywą dla poruszania się kilkoma samochodami osobowymi. Koszty będą o wiele mniejsze, w dodatku można zdecydować się również na wynajem busa z kierowcą, co zdecydowanie uprzyjemni i usprawni podróż.

Przeczytaj również:

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię? 

Zanim podpiszemy umowę z konkretną firmą, sprawdźmy, czy wybrana przez nas wypożyczalnia busów spełnia  najważniejsze wymagania. Każdy pojazd powinien posiadać pakiet ubezpieczeń. Kolejną ważną kwestią jest bieżąca, regularna kontrola techniczna samochodów. Nigdy nie wynajmujmy auta bez dokładnego sprawdzenia tak ważnych kwestii. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed wypożyczeniem auta? Na standardowe wyposażenie, które może zdecydowanie zwiększyć komfort jazdy. W przypadku busów możemy liczyć na takie udogodnienia jak: ekran LCD, dwustrefowa klimatyzacja, radio z Bluetooth i MP3, możliwość regulowania i przesuwania oparć foteli, oświetlenie sufitowe, możliwość zamontowania dodatkowego bagażnika, czy przyciemniane szyby w strefie pasażerskiej.

Inną istotną kwestią będzie oczywiście fakt, czy dana firma wypożycza busy wyłącznie na krótszy czas, czy możliwy jest także wynajem długoterminowy. Wypożyczenie na dłużej będzie istotne przy urlopach i wyjazdach służbowych. Warto przy tym zwracać uwagę na ceny, jednak pamiętajmy, że to właśnie standard auta, ubezpieczenie, oraz kontrola techniczna powinny być naszymi głównymi wyznacznikami. Oczywiście mniejsze koszty zapewni nam wynajem samochodu bez kierowcy, dlatego, jeżeli chcemy zaoszczędzić, możemy kierować samodzielnie. Taka opcja sprawdzi się przede wszystkim w przypadku wynajmu długoterminowego. Za to wynajem auta i kierowcy wtedy, gdy sami nie mamy czasu lub ochoty prowadzić, np. przy odbieraniu dużej grupy osób z lotniska, w trakcie wesel, rodzinnych imprez.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl